Навчати демократії через гру: в Чернігові презентували «Democracy Cake»

Свою демократичну державу Хеппіленд побудували учасники під час  презентації української версії гри «Democracy Cake – Рецепт демократії», яка відбулася 19 вересня в Чернігові. Гра була  розроблена ...

rbt
Навчати демократії через гру: в Чернігові презентували «Democracy Cake»

Свою демократичну державу Хеппіленд побудували учасники під час  презентації української версії гри «Democracy Cake – Рецепт демократії», яка відбулася 19 вересня в Чернігові.

Гра була  розроблена норвезькою організацією «Rafto Foundation for Human Rights», а перекладена для польських та українських організацій та навчальних закладів  Фонд «Освіта для демократії» та ГС «Громадські ініціативи України»  

Під час практичної презентації чернігівські учасники шукали відповідь на питання Що таке демократія, які її найважливіші інгредієнти? Що зробити, щоб демократія вистояла перед загрозами?

«Сенс гри полягає в тому, що потрібно створити «пиріг, або Cake англійською» демократичної держави. Спочатку зібрати інгредієнти, що притаманні державному управлінню та побудувати національну ідентичність. Потім додати елементи демократії. Всі складові потрібно розміщувати в хронологічному порядку, який обов’язково обговорюється та обґрунтовується групою. І на кінець, в грі пропонуються погані інгредієнти, які заважають існуванню демократичної системи. Учасники мають виробити шляхи, щоб побудована ними держава вистояла перед загрозами», – розповів Юрій Степанець, ГО Громадська спілка «Громадські ініціативи України».

гра 4

У процесі гри учасники дискутують про форми державного управління та обговорюють демократичні процедури, які сприятимуть тому, щоб держава працювала на людей, а не навпаки. Саме дискусія є важливою складовою гри. Власне, це і є демократія – чути один одного, гуртуватись навколо спільної ідеї, відстоювати її та будувати форми співпраці між громадськістю та владою.

Наразі для України надруковано 250 примірників, які будуть розповсюджені серед громадських організацій, шкільних вчителів, тренерів з правозахисту. 

Вже на наступному тижні  з грою можна буде познайомитися у Вінниці, а  далі і в інших містах України.

гра 3

Гру можна використовувати у школах, громадських організаціях, будинках культури, бібліотеках. Можна також грати вдома з родиною або друзями.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

262 події на місяць: в Миколаєві виміряли рівень активності культурних установ

Неприпустимість анулювання Фонду безпеки дорожнього руху у Держбюджеті-2022

Ромські малозабезпечені родини за підтримки громади готуються до зимового періоду

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку "Кожен має право знати свої права"

25 історій про бюджет «людською мовою»: кращі ідеї «Бюджетів для громадян»-2021

Ромські жінки та дівчата з Одеської області навчаються роботі з комп’ютером