«Натхнення гідно жити» — побажання із Західноукраїнського юридичного форуму АПУ

27 травня 2016 року. VI Західноукраїнський юридичний форум Асоціації правників України (АПУ) зібрав протягом двох днів близько 230 учасників з усіх регіонів України. Перший день форуму був ...

Додано:
uba

2-300x225
«Натхнення гідно жити» — побажання із Західноукраїнського юридичного форуму АПУ

27 травня 2016 року. VI Західноукраїнський юридичний форум Асоціації правників України (АПУ) зібрав протягом двох днів близько 230 учасників з усіх регіонів України.

Перший день форуму був присвячений обговоренню системних питань — боротьби з корупцією та реформі юридичної освіти. Основна програма форуму припала на другий день. Оцінка стану реформ у країні, міжнародно-правові інструменти в роботі юриста, нові стратегії управління юридичною фірмою та спеціальна доповідь «Українські юристи та війна: грані реальності 2-х років» — такими були ключові пункти програми цього дня.

«Бажаємо всім натхнення гідно жити — з правильними принципами, підходами до життя та непорушними цінностями», — таким побажанням підсумував роботу форуму голова Відділення АПУ у Львівській області Сергій Матвіїв, керуючий партнер АО «Матвіїв і партнери». І це було зумовлено тим, що питання етичних стандартів та їх важливості у роботі юриста проходило червоною ниткою у всіх сесіях форуму.

Ключовий акцент на важливості цінностей у правовій роботі Мирослава Мариновича, віце-ректора Українського католицького університету, задав тон дискусії про результати та процес проходження реформ в Україні. «Ми вже мали нагоду побачити, до яких наслідків призводить нехтування етичними принципами в роботі», — зазначив він. Водночас, він висловив переконання, що зміни прийдуть лише тоді, коли з’явиться достатня кількість пасіонаріїв, які мають високі етичні принципи.

Даючи оцінку стану проходження конституційної реформи, Віктор Мусіяка, к.ю.н., професор, заступник голови Конституційної комісії при Президентові України, вказав на уповільнення її темпів. Зокрема, законодавче закріплення процесу децентралізації не було повністю завершено з огляду на дискусію щодо самоврядування в «особливих районах».

Про реформи звітували й парламентарі. Руслан Сидорович, народний депутат України, розповів, як за участі членів АПУ вдалося оформити реформу системи виконавчого провадження в Україні та що очікувати після прийняття відповідного законопроекту у Верховній Раді Україні. У свою чергу, Андрій Журжій, народний депутат України, екс-член Правління АПУ, представив нововведення у сфері оподаткування.

Президент АПУ Денис Бугай, коментуючи основні положення реформи адвокатури, зосередився на стратегічних питаннях, які викликають дискусії. Серед таких питань, зокрема, доступ до професії. «У результаті обговорення у регіонах, ми дійшли до висновку, що вхід до професії через помічника адвоката, як пропонувалося спочатку, є досить жорстким обмеженням. Тому ми запропонували варіант: два роки роботи помічником адвоката та складання іспиту або 5 років юридичного стажу та півроку стажування перед складанням іспиту. Саме цей варіант розглядають у робочій групі Ради з питань судової реформи», — повідомив він.

Серед інших питань — складання іспиту на право зайняття адвокатською діяльністю, виключне право на представництво інтересів клієнтів у судах, посилення прав та гарантій адвокатської діяльності, вільний доступ до системи адвокатського самоврядування.

Кращі європейські практики регулювання інституту адвокатури представила Оксана Цимбрівська, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». «Зарегульованість шкодить самоврядуванню», — в цьому полягає основний принцип його побудови. Оксана Цимбрівська озвучила основні тенденції у регулюванні адвокатури в Європі, серед яких: подальше реформування кваліфікаційних органів, інституту помічника адвоката та своєрідний аутсорсинг дисциплінарних функцій, виведення відповідних органів за межі системи органів самоврядування.

Не оминули учасники форуму й питання реформування судової системи. За модераторства Роксолани Костур, партнера АО «Матвіїв і Партнери», своїми думками з цього питання ділилися: Анна Огренчук, голова Комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер LCF, Олег Заверуха, заступник голови Львівського апеляційного адміністративного суду, Сергій Гирич, голова Личаківського районного суду м. Львова, та Петро Манюк, суддя Господарського суду Львівської області.

Під час наступної сесії форуму учасники дізнавалися про можливості використання міжнародно-правових інструментів у роботі юриста. Також цього дня Ілля Костін та Олексій Бежевець, партнери ЮК «Правовий Альянс», представили спеціальну доповідь «Українські юристи і війна: грані реальності 2-х років».

Заключна робоча сесія форуму об’єднала класичні та нові інструменти в управлінні юридичною фірмою. Вікторія Єсауленко, директор з маркетингу ЮФ «Астерс», представила основні елементи, з яких будується репутація на ринку, а Дмитро Гадомський, виконавчий директор Axon Partners, поділився своїм новаторським підходом в організації роботи компанії на принципах, запозичених зі сфери ІТ. Модерувала дискусію Ірина Химчак, директор з розвитку бізнесу Redcliffe & Partners.

Участь у форумі також взяли представники Канадського бюро міжнародної освіти та Канадської асоціації юристів, які наразі проводять серію оціночних сесій у межах підготовки ініціативи «Адвокат майбутнього».

Після завершення робочих сесій учасники продовжили спілкування на традиційному президентському прийомі, який цього року проходив за особливою програмою у Львівському історичному музеї «Італійське подвір’я», завдяки ексклюзивному партнеру прийому Moris Group.

Асоціація правників України принагідно висловлює вдячність генеральному партнеру VI Західноукраїнського юридичного форуму АО «Матвіїв і партнери», ексклюзивному партнеру президентського прийому Moris Group, партнерам: ARIO, єПраво, АО «Павленко і партнери», KODARY Partners, партнеру сесії ЮК «Колегіум», алкогольному партнеру Finlandia, інформаційним і медіа партнерам заходу.

ФОТОЗВІТ – ІІ день форуму


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У Великому Кучурові на Буковині з’явився відкритий молодіжний простір

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки