На міжнародному вебінарі говорили про наслідки COVID для музеїв

Міжнародний вебінар “Глобальні голоси: культурна спадщина і пандемія” триває онлайн із 15 травня до 26 червня 2020 року. Україну на ньому представляє генеральний директор Національного музею ...

67
На міжнародному вебінарі говорили про наслідки COVID для музеїв

Міжнародний вебінар “Глобальні голоси: культурна спадщина і пандемія” триває онлайн із 15 травня до 26 червня 2020 року. Україну на ньому представляє генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло. 

Тема культурної спадщини набуває особливої ваги та водночас опиняється під загрозою у часи кризи, зокрема пандемії. Саме цьому аспектові буде присвячено першу панель вебінару – “Наслідки COVID-19: аналізуючи розвиток кризи”. Ітиметься про те, чому у складні часи збір достовірної та вичерпної інформації рятує життя, як цю інформацію аналізувати, які рішення у різних частинах світу ухвалюють ті, хто працює з культурною спадщиною. Трансляцію цієї панелі вебінару можна дивитися на каналі організатора та нижче на цій сторінці нашого сайту. 

Організатором вебінару є міжурядова організація ICCROM – Міжнародний центр досліджень у галузі консервації та реставрації культурних цінностей, заснований в Італії.

Організатори переконані, що під час кризи мережа міжнародний інституцій, у якій діляться досвідом і знаннями “агенти змін”, є особливо важливою; що дослідження та збереження культурної спадщини може зробити світ кращим; що культура здатна впливати на економічну та соціальну стабільність у світі. 

Українська культура унікальна тим, що їй доводиться виживати в умовах кількох криз одночасно. Крім війни й окупації частини територій, даються взнаки наслідки та ризики пандемії. Якщо в першому випадку це руйнування культурних пам’яток, втрата їх через захоплення країною-агресором і незаконне вивезення культурних цінностей на територію Російської Федерації, то виклики пандемії мають інший характер. Епідемія коронавірусу стала таким самим випробуванням для всіх культурних інституцій у світі. 

Наша команда працює над створенням цільового віртуального простору, що пропонуватиме ресурси та поради, які допоможуть дати раду з кризою усім, хто працює з культурною спадщиною”, – зазначено на сайті організатора. 

У лютому 2020 року Ігор Пошивайло представив Україну на симпозіумі “Сучасні підходи до збереження спадщини в умовах конфлікту” у Вашингтоні, де виступив із доповіддю на тему “Робота з культурною спадщиною, що зазнала впливу збройного конфлікту: виклики та відповіді”


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу