Наших і своїх – примножилось!

Відбулась чергова інформаційно-просвітницька та гуманітарна зустріч самоорганізованих спільнот та представників родин ВПО, які проживають на Тернопільщині. Захід відбувся завдяки волонтерській і ...

Додано:
Pavlo Fedyk

Партнерство
Наших і своїх – примножилось!

Відбулась чергова інформаційно-просвітницька та гуманітарна зустріч самоорганізованих спільнот та представників родин ВПО, які проживають на Тернопільщині. Захід відбувся завдяки волонтерській і гуманітарній підтримці Благодійного Фонду ” За Луганщину” (http://surl.li/cxhtf) та партнерів.

Під час заходу, 5 вересня 2022 р, його учасники мали вільну змогу поспілкуватись із парламентарями: Максимом Ткаченком та Сергієм Козирем та @Ivan Kalaur, отримати консультаційну підтримку від них та заступника голови Тернопільської обласної ради Ігоря Сопеля, запрошених представників підрозділів Українського Соціального Захисту, наших активістів.

  • На заході відбулось офіційне взаємодолучення коаліції #СтійкістьДляГромад (координатор Pavlo Fedyk) та БФ «За Луганщину» (керівник Максим Ткаченко).

Для наших спільнот важливо, щоб особи та громади, що постраждали від агресії ядерного Кремля, знали свої права, були обізнаними щодо допомоги, на яку мають право, а також мали доступ до інформації та брали участь у прийнятті важливих для них рішень.

Крім того, спільність нашого підходу базується в орієнтації гуманітарної допомоги не “споживачам”, а людям із ВПО, які активно сприяють адвокації громадських ініціатив та беруть участь в заходах наших проєктів, сприяють ідентифікації зрадників та «ждунів», засуджують і протидіють окупації українських громад.

Парламентар і доброчинець Максим Ткаченко висловив відкриту підтримку «Меморандуму про заснування партнерства і співпраці у сфері підтримки вразливих спільнот» та розвитку антикризового #МайданчикCтійкості (#ЦентрСтійкості) нашої коаліції – як просвітницького ХАБу громадської активності, стійкості та вдосконалення адвокаційних можливостей лідерів спільнот ВПО у прийнятті рішень згідно засад доброго врядування. Центру стійкості. В свою чергу, наша мережа осередків громадської активності зацікавлена у долученні до всеукраїнської спільноти підтримки ВПО, над створенням якої працює команда вже наших партнерів.

Відрадно, що ще одним спільним напрямком нашого партнерства стане не тільки інформаційно-консультативна співпраця. Партнери висловили згоду у спільному розвитку, прийнятті і впровадженні стандартів обліку та контролю гуманітарної допомоги, інших формах волонтерства.

Також на заході волонтери БФ «За Луганщину» та ТОВ “Агробізнес“ (координаторка Olga Sopel) забезпечили доброзичливе вручення гуманітарних наборів від БФ Родини Собуцьких – для самоорганізованих спільнот переселенців із Донбасу, Слобожанщини, Таврії.

Належний рівень організації зустрічі відбувся завдяки підготовчій роботі, із використанням даних #СоціальнийПаспорт, координаторів ініціативних груп #СтійкістьДляГромад Марини Мирошниченко та Любові Стрельцової. Волонтерські команди цих активісток сприяли тому, що понад 200 родин вразливих спільнот ВПО отримали харчові набори, ліки (для людей +65), шкільне приладдя.

Приємно, що до заходу долучились і отримали підтримку координатори спільноти ВПО із #Рубіжне - Ольга Феленко та Анна Харчук. Маємо добрі сподівання, що і в подальшому, ми зможемо координувати і синхронізувати свої зусилля для порозуміння і співпраці у тернопільських громадах.

Чергова зустріч із нашими добрими друзями із Благодійного фонду «За Луганщину» (хоча, як і #СтійкістьДляГромад, цей ОГС підтримує не тільки переселенців, і не тільки із Східного Донбасу) зі згоди Комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, нацменшин і міжнаціональних відносин та із запрошенням представників ОГС, бізнесу, місцевих влад, комунальних та урядових інституцій регіону, відбудеться наступного тижня.

  • Тема он- та оф-лайн заходу у форматі «круглого столу» передбачає обговорення можливостей і «вузьких місць» у запропонованих експертами мережі Центрів Стійкості шляхах та інструментах покращення умов проживання переселенців в громадах Тернопілля, координації просвітницьких та інформаційних політик, залученні садово-городніх кооперативів (не використовуваних господарями дачних участків) для тимчасового проживання ВПО тощо.

За можливості на заході буде організовано діалог про можливості та інструментарій стійкості та проблематики вразливих спільнот, ресурсне забезпечення правової підтримки ВПО, просвіти у сфері психосоціальної, інформаційної та цифрової безпеки, що є актуальними задля соціалізації переселенців.

  • Коаліція #СтійкістьДляГромад зацікавлена, щоб оф-лайн майданчик заходу відбувся на базі безпечного (безпосередня близькість до бомбосховища) та вже готового до роботи приміщення #ЦентрСтійкості від Тернопільського національного педагогічного університету ім.Володимира Гнатюка та Волонтерськтого центру ТНПУ. Це важливо, бо саме ВЦ ТНПУ є одним із 15 волонтерських штабів надання гуманітарної допомоги, визнаним міською владою Тернополі: https://ternopilcity.gov.ua/news/58671.html.

Довідково: із звітом про попереднє заходи за участю коаліції #СтійкістьДляГромад (комунікаційний майданчик – @СвоїНаТернопільщині) можна ознайомитись за посиланням – https://www.facebook.com/groups/svoiteren/permalink/1126710584944167, у тексті якого можна найти джерела на інші (і так весь ланцюжок сфокусованих повідомлень про заходи #СтійкістьДляГромад і #ЦентрСтійкості).

#Партнерство #СтійкістьДляГромад #ВПО #ВразливіСпільноти #Співпраця #МодульнеЛідерство #Переселенці #resilience


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку