Населення Чернігівщини підвищує екологічну свідомість

Громадська організація «Центр Доброчин» провела освітній семінар "Разом піклуймось про воду!" для місцевих жителів транскордонних сіл та міст - басейн річки Дніпро – в смт Ріпки Чернігівської області ...

Додано:
Nataliya Drozd

sem03
Населення Чернігівщини підвищує екологічну свідомість

Громадська організація «Центр Доброчин» провела освітній семінар “Разом піклуймось про воду!” для місцевих жителів транскордонних сіл та міст – басейн річки Дніпро – в смт Ріпки Чернігівської області 24 травня 2018 року.

Захід проходив в рамках проекту THEOREMS-DNIPRO, який направлений на підвищення екологічної свідомості та ефективності комплексного управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро в Чернігівській та Гомельській областях.

Учасники – місцеві жителі, представники влади і бізнесу, а також школярі – активно долучились до обговорення основних джерел забруднення поверхневих та підземних вод, серед яких:

  • скид недостатньо очищених стічних вод до водних об’єктів;
  • змиви зливових (талих) вод без очистки у водні об’єкти;
  • захаращення берегів та водного дзеркала річки сміттям та господарсько-побутовими відходами;
  • розташування об’єктів господарської діяльності та житлової забудови;
  • розорювання земельних ділянок в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.

Жваву дискусію викликало обговорення шляхів вирішення цих питань. Це мають бути комплексні рішення, які включають виховання екологічної свідомості, корпоративну соціальну відповідальність бізнесу, пропагування «еко» продуктів та товарів, посилення відповідальності за забруднення, співпраця влади з місцевим населенням, тощо.

Учасники відмітили, що неабиякою перешкодою для поширення екологічної грамотної поведінки є те, що мотиви, які спонукають турбуватись про довкілля, мають конкурувати із нагальними потребами та бажаннями. Ми неохоче визнаємо, що наша особиста поведінка – одна із причин руйнування довкілля, якщо завдані нами збитки не є очевидними. Важливо знати, що очевидними ці збитки стають тоді, коли вже майже неможливо запобігти катастрофі. Ми нарешті повинні усвідомити, що від наявності та стану водних ресурсів залежить якість життя не тільки нашого, а майбутніх поколінь.

Місцеві жителі транскордонних сіл та міст в басейні річки Дніпро проаналізували основні джерела забруднення поверхневих та підземних вод, а також визначили реальні можливості для збереження водних ресурсів.

Долучайтесь та слідкуйте за новинами на публічній сторінці проекту https://www.facebook.com/groups/theoremsdnipro в соціальній мережі Facebook, а також на веб сайті проекту https://theorems-dnipro.stu.cn.ua.

Проект співфінансується Європейським Союзом в рамках Програми територіального співробітництва Східного партнерства.

 

sem01 sem02 sem03 sem04 sem08 ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи