Напади на Марші за права жінок 8 березня – заява Amnesty International Україна
Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок. 8 березня у столиці та регіонах України відбулись публічні акції до Міжнародного дня боротьби ...
Додано:
Громадський Простір
Правоохоронні органи мають невідкладно і ефективно розслідувати численні напади на Марші за права жінок.
8 березня у столиці та регіонах України відбулись публічні акції до Міжнародного дня боротьби за права жінок, проти насильства та дискримінації. Одразу у чотирьох містах їх учасниці самі стали жертвами насильницьких нападів.
“Ми надзвичайно стурбовані відкритою агресією проти учасниць публічних акцій за права жінок, а ще більше – неспроможністю поліції одразу кількох міст гарантувати безпеку та правопорядок під час мирних зібрань. Правоохоронні органи мають розслідувати всі повідомлення про напади, встановити особи правопорушників та притягти їх до відповідальності”, – заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty
У Києві за попередніми підрахунками від нападів постраждали щонайменше п’ятеро людей. Двох жінок побили та облили зеленкою. Журналісту Богдану Новаку та ще одному учаснику акції розпилили в обличчя перцевий газ. У кількох учасниць маршу силою відібрали і розтоптали плакати.
В Ужгороді учасниць феміністичної акції за права жінок облили червоною фарбою, одна з учасниць отримала хімічний опік очей.
У Львові під час маршу «Сестринство. Підтримка. Солідарність» невідомі напали на учасниць, також намагаючись облити їх фарбою. Патрульні затримали кількох нападників.
Станом на 22:00 8 березня з’явились повідомлення про інші напади на учасниць публічних акцій – у Львові та Маріуполі.
“Незважаючи на численні перемоги феміністичного руху мільйони жінок та дівчат у світі щодня стикаються з насильством і дискримінацією. Марші, що відбулись в Україні є одними з багатьох, які відбуваються і ці дні по всьому світу. Ми частина глобального руху за права жінок, що набирає оберти і жодні конвульсивні напади радикально налаштованих осіб не зможуть зупинити нас на шляху до створення безпечного світу взаємоповаги та рівності”, – зазначила Покальчук.
Amnesty International Україна
Контакти для ЗМІ:
Марія Гур’єва, спеціалістка з медіа та комунікації Amnesty International Україна
Моб: +38 067 328 10 38
E-mail: [email protected]
Додаткова інформація
8 березня одразу у декількох містах України відбулись Марші а права жінок. Учасниці та учасники Маршів пройшли
Активістки та активісти Amnesty
Щорічно більше мільйона жінок та дітей стикаються з фізичним та сексуальним насильством в сім’ї. Лише кожна десята постраждала звертається до поліції. В 2017 році 600 жінок в Україні загинули від домашнього насильства. Згідно з дослідженнями Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні зазнає різних форм сексуального насильства: від розбещення до зґвалтування. Кожна третя дитина стає жертвою фізичного насильства, а кожна друга – психологічного. Більше половини жінок хоч раз в житті зазнали певних форм сексуального домагання. Третина з них зазначили, що злочинцем був начальник, колега чи клієнт.
За даними ООН, більше 70 % людей, що живуть за межею бідності – це жінки. Жінки отримують лише 10% світового доходу, виконуючи дві третини робіт. Дві третини неписьменних людей у світі – це жінки. У багатьох країнах жінкам досі відмовляють у праві приймати рішення, що стосуються їхніх власних життів: видають заміж у дитинстві, обмежують репродуктивні права, закривають доступ до освіти, дискримінують під час працевлаштування, не допускають до прийняття рішень.
– Кожну десяту неповнолітню дівчинку у світі змушують вступати у сексуальні стосунки проти її волі.
– 40 % жінок репродуктивного віку живуть у державах, де заборонені аборти.
– 215 мільйонів жінок у світі не мають можливості використовувати контрацепцію.
Жінки, що належать до уразливих груп (мігрантки, внутрішньо-переміщені особи, ВІЛ-позитивні жінки, лесбійки, бісексуалки і трансгендерні жінки, секс-працівниці, жінки з інвалідністю, жінки, що вживають наркотики, жінки що належать до етнічних меншин та інші) стикаються з ще більшим тиском та ризиками. Расизм, криміналізація, поліційне насильство, гомо и трансфобія, неінклюзивність
Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. http://amnesty.org.ua.