Найчастіші претензії активістів до журналістів — поверхневий підхід до теми та викривлення інформації (інфографіка)

Лише 9% опитаних ГО Інститут масової інформації громадських активістів Дніпропетровщини та Херсонщини не мають претензій до співпраці з журналістами. Основні невдоволення — через поверхневий підхід ...

Додано:
r.kabachiy

IMI
Найчастіші претензії активістів до журналістів — поверхневий підхід до теми та викривлення інформації (інфографіка)

Лише 9% опитаних ГО Інститут масової інформації громадських активістів Дніпропетровщини та Херсонщини не мають претензій до співпраці з журналістами. Основні невдоволення — через поверхневий підхід медійників до висвітлення тем, піднятих активістами, та подій, організованих ними, а також викривлення інформації.

Такими є результати опитування, проведеного Інститутом масової інформації в рамках  консультаційно-навчального проекту “Будуємо мости заради реформ і довіри”.

Також серед найчастіше озвучених претензій до журналістів було некоректне цитування, висмикування із контексту фраз та спотворення фактів чи обставин.

Що стосується зауважень по роботі медійників на заходах, організованих громадськими активістами, найбільше обурень було через поверхневе уявлення про даний захід та покидання його до закінчення.

Найчастіше контактами із ЗМІ займаються керівники громадських організацій. При цьому половина опитаних не користується для цього соцмережами, разом з тим час від часу потрапляють в телевізійні сюжети.

Чверть громадських діячів оцінила рівень якості своїх прес-матеріалів як майже ідеальний, але переважна більшість назвала зроблені ними медіаматеріали середніми за рівнем якості.

Активісти також зазначили, що хотіли б проходити навчання по ефективній співпраці з журналістами і громадськістю, найбільше їх цікавить, як правильно писати прес-анонси та прес-релізи, а також як запрошувати ЗМІ на свої акції, щоб висвітлення було якнайширшим.

Нагадаємо, ІМІ проводить тренінги для громадських активістів півдня та сходу України, зокрема такі навчання вже пройшли у Дніпропетровську та Херсоні.

 

Участь в опитуванні взяли 50 громадських активістів Херсонщини і Дніпропетровщини. Під час анкетування їм було запропоновано відповісти на три блоки питань, які відповідно стосуються їхньої спільної роботи із владою та ЗМІ. Зокрема блок «влада» — чи робили ви запити до місцевих органів влади та як оцінюєте доступ до їх інформації? Блок «ЗМІ» — чи маєте претензії до ЗМІ під час висвітлення інформації, поведінки під час спільної роботи? Блок «інформаційна діяльність»—- хто у ГО опікується контактами із ЗМІ? Чи організовуєте заходи із залученням телебачення? Чи взаємодієте із журналістами у соцмережах? Ваша оцінка якості медіапродуктів ГО.

Консультаційно-навчальний проект “Будуємо мости заради реформ і довіри”, який реалізовує Інститут масової інформації, має на меті допомогти журналістам, громадським активістам та прес-службам місцевих органів влади і самоврядування ефективно взаємодіяти.

 

ІМІ


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»