“Набрид сексизм? Кинь яйце”: публічних осіб та ЗМІ “нагороджуватимуть” антипремією

Низка громадських організацій започаткувала некомерційну ініціативу “Це яйце!”. Антипремію вручатимуть публічним особам та загальнонаціональним медіа за сексистські висловлювання та публікації ...

Додано:
Liza Kuzmenko

Це Яйце! (1)
“Набрид сексизм? Кинь яйце”: публічних осіб та ЗМІ “нагороджуватимуть” антипремією

Низка громадських організацій започаткувала некомерційну ініціативу “Це яйце!”. Антипремію вручатимуть публічним особам та загальнонаціональним медіа за сексистські висловлювання та публікації відповідно.

Відзнаку за сексизм започаткували ГО “Жінки в медіа”, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, “Детектор медіа”, Кампанія проти сексизму в медіа та політиці “Повага”, Українська Гельсінська спілка з прав людини.  

“Ми хочемо привернути увагу до проблеми стереотипного зображення жінок в українських ЗМІ та дискримінації за ознакою статі чи гендера, до якої вдаються українські публічні особи”, – зауважують авторки ініціативи. Вони додають, що на створення відзнаки їх надихнули антипремії “Будяк року” від УГСПЛ та “Дискримінатор року” від Коаліції з протидії дискримінації”. 

Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, крім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Їхні імена просять внести у форму за посиланням до 15 листопада 2019 року. Розглядатимуть висловлювання та матеріали в українських загальнонаціональних ЗМІ у період з 1 листопада 2018 року до 1 листопада 2019 року.

“Нагородження” відбудеться 5 грудня 2019 року в Києві, напередодні Міжнародного дня прав людини, який відзначають 10 грудня.    

Номінації антипремії:

  • Сексистський матеріал” – конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ, друкованому чи онлайн-ЗМІ або на радіо.
  • Сексистське висловлювання” – за сексизм від публічних осіб (чиновники, політики, лідери думок та інше), трансльований у медіа чи соцмережах.

Нагадаємо, що згідно з дослідженням Інституту масової інформації, 61,5% матеріалів на сайтах популярних українських онлайн-медіа містять у собі ознаки сексизму.

Українські публічні особи, зокрема політики, також систематично вдаються до сексистських висловлювань. Так, наприклад, у серпні депутат Олександр Дубинський обирав помічниць за зростом, а міському голові Харкова Геннадію Кернесу “не сподобалася” зачіска депутатки Марії Мезенцевої. 


 

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася нова система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи