Сьогодні в тренді бути ecofriendly — в цьому переконана громада Золочівської ОТГ

Одним з найактуальніших питань для мешканців Золочівської ОТГ Харківської області є екологічний добробут та чиста громада. Саме тому одним з напрямів діяльності ГО «Золочівщина – територія розвитку» ...

Додано:
Zolochiv

Звіт за проєктом
Сьогодні в тренді бути ecofriendly — в цьому переконана громада Золочівської ОТГ

Одним з найактуальніших питань для мешканців Золочівської ОТГ Харківської області є екологічний добробут та чиста громада. Саме тому одним з напрямів діяльності ГО «Золочівщина – територія розвитку» та місцевої молодіжної ради є екологічний напрям. 

У липні – серпні 2020 року в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) громадською організацією «Золочівщина – територія розвитку» реалізовувався проєкт “Сьогодні в тренді бути eco-friendly”.

Проєкт мав на меті 2 основних напрями – донести до населення необхідність практикування екологічних звичок та створити для цього належні умови. В смт Золочів було встановлено 8 баків для збору твердих побутових відходів та 6 пар баків для сортування скла та пластику. Проводилася роз’яснювальна робота серед населення шляхом проведення вуличних акцій та в соціальних мережах щодо необхідності сортування та основних правил. Для збільшення кількості населення, що сортує, була створена та оприлюднена мапа місць розташування баків для сортування. Для виховання щоденної звички сортувати у 3 закладах освіти селища (наповнюваність – 1489 учнів), будинку дитячої та юнацької творчості та молодіжному хабі було встановлено модулі для сортування.

Також 17 закладів освіти отримали компостери та необхідне обладнання для запровадження процесу компостування у школах та відповідно залучення до цього учнівства. Отримані знання щодо правил компостування учні поширять на своїх родичів та зможуть облаштувати компостні ями вдома.

Учні 1-4 класів отримали закладки, які постійно будуть нагадувати про те, чим можна допомогти довкіллю, і те, чого не слід робити. Також з усіма учнями проведені виховні години на тему «Я і довкілля».

Основною цільовою аудиторією проекту «Сьогодні в тренді бути ecofriendly» є діти та молодь, саме тому основна просвітницька робота проводилася в соціальних мережах, зокрема Інстаграм. З метою залучення молоді до життя в стилі екофрендлі проведено 6 онлайн-конкурсів, переможці яких отримали призи, що допоможуть жити дружньо до навколишнього середовища (термокружки, екопляшки, екоторби).

Для моніторингу задоволеності населення якістю послуг поводження з відходами та екологічним станом громади було проведено онлайн-опитування. На основі узагальнених результатів опитування та побажань людей, які отримувалися під час вуличних акцій, було направлено лист до селищної ради з рекомендаціями покращення благоустрою та поводження з відходами.

Результати реалізації проекту «Сьогодні в тренді бути ecofriendly» було узагальнено на спільній зустрічі членів ГО «Золочівщина – територія розвитку», молодіжної ради, представників Золочівської селищної ради, комунального підприємства, що є надавачем послуги поводження з відходами, представниками  Держпродспоживслужби та поліцейського громади. Під час зустрічі було обговорено проблемні питання та складено план подальших заходів, спрямованих на підвищення екологічного благополуччя населення. Учасники домовилися про продовження співпраці, а отже попереду успіх, досягнений спільними зусиллями!


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares