“На зламі”: жителів Калуша запрошують відвідати мандрівну виставку про війну

Втрата дому, рідних, невизначеність у житті та нерозуміння іншими, що таке насправді статус внутрішньо переміщеної особи - з усім цим у 2014 році зіштовхнулися тисячі мирних жителів Донбасу. Ще вісім ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

DSC_8361
“На зламі”: жителів Калуша запрошують відвідати мандрівну виставку про війну

Втрата дому, рідних, невизначеність у житті та нерозуміння іншими, що таке насправді статус внутрішньо переміщеної особи – з усім цим у 2014 році зіштовхнулися тисячі мирних жителів Донбасу. Ще вісім років тому вони першими побачили і відчули страшні наслідки агресії росії. Щоб не забути, їх історії увійшли у стендову виставку “На зламі”. Ось уже третій місяць громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” презентує її в різних містах Івано-Франківської області. Зараз переглянути експозицію мають змогу мешканці Калуша та гості міста в Історико-краєзнавчому музеї Калущини за адресою вулиця Шевченка, 9.

DSC_8345

За словами керівниці “Молодої Просвіти Прикарпаття” Євгенії Бардяк, виставка дає змогу глядачу провести паралелі між прожитими подіями на Донбасі від 2014 року та новим загостренням: “Це умовний майданчик для внутрішньої дискусії про причини початку війни, її наслідки та як українцям рухатися далі попри війну, яка набуває затяжного характеру. Ми поступово почали розуміти, що швидкої перемоги не буде, тому вчимося будувати життя за правилами воєнного часу”. 

DSC_8342

“На зламі” – це 14 двосторонніх стендів. На одній стороні розміщено уривки з історій людей, з якими документатори правозахисних організацій записали інтерв’ю. На другій подано ілюстрації – збірний образ, який доповнює історії та візуалізує проблему, якій присвячено стенд. Наведена статистична інформація показує зміни, що відбувалися на рівні українського суспільства чи держави загалом.

Відвідала виставку й голова Калуської філії “Союзу українок” Любов Липовська, а після перегляду коротко поділася своїми думками: “Такі напрацювання дають емоційний ефект. Людина більше заглиблюється у проблему. А коли події підтверджуються і науково, і ілюстративно, то ми починаємо бачити картину ширше. Важливо, що про чутливі для українців теми говорять наживо, а не через інтернет, йдуть самі до людей та починають діалог”.

DSC_8373

Експозиція “На зламі” у Калуші до 11 серпня. Наукова співробітниця “Музейно-виставкового центру Калуської міської ради” Людмила Андрійчук ділиться, що у першу чергу ця виставка дасть відвідувачам глибше розуміння, що прожили  люди, які сьогодні приїхали до Калуша з місць ведення активних бойових дій. Тому музей та організатори запрошують відвідати “На зламі”, поки є така можливість. Наступна презентація відбудеться вже у місті Долина.

DSC_8361

Виставка “На зламі” створена членами Правозахисної Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” у 2019 році: ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», БФ «Восток SOS», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Кризовий медіа-центр “Сіверський Донець”», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень» та ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян». До повномасштабного вторгнення експозиція була у різних містах України, а зараз вперше мандрує Прикарпаттям.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями