На Волині відбулося «Еко-літо 2021»

Корисна справа, багато важливої інформації та море вражень – саме таким запам’ятається «Еко-літо 2021» для його учасників. Відбувся цей захід, що об’єднав мешканців Голобської громади навколо теми ...

титульна_еко
На Волині відбулося «Еко-літо 2021»

Корисна справа, багато важливої інформації та море вражень – саме таким запам’ятається «Еко-літо 2021» для його учасників. Відбувся цей захід, що об’єднав мешканців Голобської громади навколо теми охорони довкілля, у середу, 14 липня.

Розпочалося все з прибирання садиби Вільгів. Хоча ця історична пам’ятка є поруйнованою (нині її  не можуть реставрувати через законодавчі та фінансові причини), але щороку побачити її приїжджають люди не лише з різних куточків України, а й закордону. Тому, підтримувати садибу в чистоті важливо не лише для збереження, а й для туристичного потенціалу громади.

еко_1

еко 2

«В суспільстві, де не смітять, не треба прибирати, але вже як є. Якщо кожен буде смітити, то ми загрузнемо в смітті, а я так не хочу. Тому прийшов на цю акцію, щоб зробити добру справу для селища, де живу», – каже Сергій, один з учасників заходу.

титульна_еко

Крім толоки, усі бажаючі могли долучитися до обговорень про важливість сортувати сміття та те, як можна використаним речам надати нового життя, що відбулися на території Центру сімейної культури. А щоб розповісти місцевій молоді серйозну та важливу екологічну інформацію у цікавому форматі, було організовано квест та вікторину.

еко_3

еко_4

««Еко-літо 2021» – це не лише про прибирання, а насамперед про підвищення екологічної свідомості та культури. Саме тому, крім толоки відбулися різні навчально-інформаційні заходи. Дякую керівниці громадської організації «Агенція міжнародної співпраці» Інні Войло, представнику Волинської обласної Малої академії наук Антону Євтушку, вчителю голобської школи Ігорю Пахолюку, які долучилися до їх проведення», – зазначає співорганізаторка акції, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

еко_5

Зауважимо, що  у напрямку охорони довкілля в Голобській громаді працюють системно і  вищезгадана акція – не єдиний захід у цій тематиці. Цього року і попереднього проходили різноманітні тренінги та майстер-класи для громадських активістів, педагогів, молоді. 14 липня, крім «Еко-літа 2021», відбулося ще й громадське обговорення Правил благоустрою території населених пунктів Голобської селищної ради.

еко6

«В минулому році у нас були різні екологічні майстер-класи для вчителів, щоб вони могли отримані знання донести до своїх учнів в ігровій формі; було організовано заходи для дітей та дорослих, де вимірювали кількість нітратів в овочах та фруктах; облаштовано еко-сквер;  щороку у нас відбувається толока. А ще, разом із Волинським Інститутом Права зараз працюємо над змінами до Стратегії розвитку громади на 2016 – 2026 роки у сфері охорони довкілля», – розповідає проектна менеджерка Голобської селищної ради Юлія Франчук.

Щодо «Еко-літа 2021», то його організатори зазначають, що подібні акції планують організовувати й надалі, щоб вплинути на зміну екологічної свідомості та культури у як змога більшої кількості мешканців Голобської громади.

Довідково

Захід відбувся в рамках проєкту  «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля», що реалізовується громадською організацією «Волинський Інститут Права» за підтримки Європейського Союзу та  Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Партнер заходу Волинська обласна Мала академія наук.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

На екваторі нової влади: експертна оцінки

Сільські мешканці ОТГ Луганської області можуть отримати безоплатну правову допомогу

В Україні запущена інформаційна платформа з фандрейзингу та грантрайтингу

Сільське населення Званівської, Сіверської та Соледарської ОТГ має змогу отримувати юридичні консультації на базі соціальних та державних установ

План дій від учасників Освітнього фесту прав людини до влади України стосовно політичних переслідувань у Білорусі

Опубліковано новий звіт Freedom House «Свобода в мережі 2021»