На шляху до зеленого відновлення Бузької сільської громади

Напередодні Дня місцевого самоврядування у будинку культури села Вознесенське відбувся перший запуск ЕКО-котельного обладнання, якій працюватиме на біомасі.Котел придбано за сприяння Програми ...

Додано:
frgn

офіс тренінг семінар онлайн вебінар
На шляху до зеленого відновлення Бузької сільської громади

Напередодні Дня місцевого самоврядування у будинку культури села Вознесенське відбувся перший запуск ЕКО-котельного обладнання, якій працюватиме на біомасі.

Котел придбано за сприяння Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії.

«Зроблено важливий практичний крок до зеленого відновлення, зокрема переходу на відновлювані джерела енергії комунальних закладів освіти. Запуск ЕКО-твердопаливного котла потужністю 40 к Вт, розрахований на обігрів площі 400 квадратних метрів. Близько 1000 жителів нашої громади матимуть змогу комфортно працювати, проводити репетиції, організовувати роботу в гуртках та просто відвідувати Будинок культури, не дивлячись на холодну пору року. Це також дозволить ефективніше використовувати ресурси та знизити енерговитрати, сприяючи екологічності нашого закладу культури та роблячи крок у напрямку більш сталого майбутнього нашої громади Щиро вдячні нашим міжнародним партнерам за допомогу в цей непростий час. Дякуємо, що знаходите можливість підставляти дружнє плече тоді, коли це дуже необхідно. Сподіваємося, що наша співпраця буде такою ж продуктивною і в майбутньому. Дивимося у майбутнє з впевненістю. Працюємо задля найшвидшої Перемоги!», – прокоментував подію Бузькій сільській голова Юрій Заволока.

На грудневу сесію сільської ради за рекомендаціями коаліцій громадських організацій «Ресурсний центр зеленого відновлення Миколаївщини» винесено важливе рішення, яке зробить сталим зелене відновлення в Бузькій громаді.

Зокрема, мова йде про внесення змін до плану соціально-економічного розвитку на 2021–2024 роки, яким заплановано не тільки перехід на відновлювані джерела енергії у комунальних закладах, а й:

  • Розробка «Плану сталого енергетичного розвитку Бузької сільської територіальної громади до 2035р;
  • Розробка «Плану адаптації до  наслідків змін клімату Бузької сільської ради»
  • Розробка Плану відновлення Бузької сільської  ради, що матиме “зелені проєкти”
  • Проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо запровадження ВДЕ в домогосподарствах, об’єктах комунального власності, бізнес-структурах. Надання консультацій та комунікація з громадськістю та ЗМІ;
  • Приєднання до  Європейської ініціативи «Угода мерів» – руху за збереження клімату та енергії на місцевому рівні https://com-east.eu/uk/pro-nas/ugoda-meriv/n

Для координації зусиль самоврядування та громадськості з формування та забезпечення зеленого відновлення на принципах відкритості, прозорості та «відбудови на краще» буде створено Ресурсний центр зеленого відновлення як окремого напрямку діяльності місцевого самоврядування ТГ.

Проєкт рішення з його обгрунтуванням тут.

Запрошуємо небайдужих до майбутніх ЕКО-заходів, зокрема для запуску нової ЕКО-системи поводження з ТПВ та теплозабезпечення громади на основі ВДЕ.

В осені серпні у селах громади вже відбулася серія толок із прибирання стихійних звалищ. Тридцать екоактивістів та екоактивісток разом із комунальниками збирали сміття та приводили до ладу зелені зони у селах.

Ідея толок зародилася за результатами серії навчань та круглих столів, що відбулися навесні в Олександрівській, Вознесенській та Бузькій громадах.

Запрошуються місцеві депутати та ЕКО-активісти до співпраці!»

 

Пресслужба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

 

Для довідки

Ініціативу «Зелене відновлення Миколаївщини» впроваджує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Данії.

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


 

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи