На Полтавщині впроваджують проєкт про інформаційну гігієну під час війни

На Полтавщині в умовах війни працює проект з медіаграмотності «Маяки критичного мислення». Впроваджує його Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Фахівці організації ...

Додано:
tviisvit

IMG_0977
На Полтавщині впроваджують проєкт про інформаційну гігієну під час війни

На Полтавщині в умовах війни працює проект з медіаграмотності «Маяки критичного мислення». Впроваджує його Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Фахівці організації створили одноденний інтенсив, покликаний формувати навички поведінки в інформаційній площині під час війни, а цільовою аудиторією ініціативи стали працівники публічних бібліотек, адже організатори переконані, що саме вони зможуть зрозуміло і просто пояснити молоді та широкому колу користувачів шкідливість ворожої інформації.

2 вересня 2022 року у Smart Просторі Козельщинської громади відбулася чергова зустріч проєкту. Про інформаційну безпеку під час війни говорили працівниці Центральної бібліотеки Козельщинської сільської ради. Провела навчання тренерка з медіагорамотності Ірина Цеба.

Перед початком повномасштабного вторгнення організатори відібрали шість громад Київської і Полтавської області для участі у проєкті. На той час мова йшла про протидію інфодемії і формування навичок критичного мислення у молоді через навчання працівників бібліотек та зацікавлених представників молодіжного середовища.  

«На тлі війни з росією в українському медіапросторі побільшало фейків та маніпуляцій, ворог застосовує інформаційно – психологічні спецоперації, використовує месенджери для своєї пропаганди. Війна загострила проблему впровадження медіаграмотності, адже що більше у людей навичок із перевірки та аналізу інформації, тим менше вони вірять фейкам. В цьому випадку медіаграмотність рятує життя», – говорить організатор проєкту Олександр Чепур.

Це не перша зустріч з бібліотекарями області. Подібне навчання у серпні встигли пройти працівниці Публічної бібліотеки ім. А. Михайленка Карлівської міської ради. Під час заходів  учасники говорять про власну медіа гігієну, інформаційну безпеку оточення і країни, дізнаються про особисту безпеку в соціальних мережах під час війни, відпрацьовують алгоритми власної поведінки у протидії російським фейкам та інформаційно-психологічним операціям під час війни.

 Ворог використовує інформаційно-психологічні операції, фейки, дезінформацію і маніпуляції щоб роз’єднати і розсварити громадян України, негативно ставитись до вимушених переселенців, посіяти недовіру до військових і волонтерів.  Для участі у проєкті  обрали бібліотеки, адже вони працюють з різними групами людей і можуть бути осередками медіагігієни у воєнний час.

Щоб допомогти бібліотекам тримати інформаційний фронт організатори розробили буклети та посібник. Це дає змогу поширювати інформацію про медіаграмотність на широку аудиторію. Сьогодні є великий запит на тренінги, на навчальні матеріали з інформаційної гігієни, про особливості інформаційного поля під час війни та як у ньому орієнтуватись. Проєкт планують розвивати у подальшому.

Реалізується проєкт за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) та фінансування Європейського Союзу.

 IMG_0967 IMG_0977 IMG_1023 IMG_1051 IMG_1061 IMG_1067


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку