«На півдні під час окупації діяла українська підпільна держава»

20 грудня у «Медіацентрі Україна» — «Укрінформ» відбувся брифінг на тему: «Територіальні громади Півдня: стійкість та безпека в умовах прямої загрози життю». Учасники презентували дослідження ...

південь
«На півдні під час окупації діяла українська підпільна держава»

20 грудня у «Медіацентрі Україна» — «Укрінформ» відбувся брифінг на тему: «Територіальні громади Півдня: стійкість та безпека в умовах прямої загрози життю». Учасники презентували дослідження фокус-груп з мешканцями Херсонської та Запорізької областей, розповіли про досвід людей, які тривалий час перебували в окупації, потрапили в зону стихійного лиха, спричиненого підривом Каховської ГЕС у червні 2023 року, а також присутньою в інформаційному полі загрозою підриву Запорізької АЕС.

Цей захід Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки провів спільно з Центром близькосхідних досліджень.

«Громадські організації та волонтерські центри, які діяли в окупації, асоціювали себе з українською державою. Їх організували представники місцевої влади – десь староста, десь голова громади, якщо його не забирали [окупанти] «на підвал». Десь співробітник соціальної служби, наприклад домоврядник, мав навички, контакти і ставав осердям концентрації навколо себе. Це давало можливість людям в окупації не залежати від загарбників», — сказав заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
данилов

За катастрофічних умов війни та техногенної катастрофи люди усвідомили механізм роботи, функціональність та стійкість горизонтальних зв’язків — що фактично і було одним з очікуваних результатів децентралізації.

«Усвідомлення власного досвіду стійкості та єдності спонукає людей говорити про нього як про явище планетарного, світового характеру. Попри визнання всіх викликів такого єднання в майбутньому, про нього говорять не як про теоретичну можливість, а як про обґрунтовану попереднім досвідом практику, яку цілком можливо повторити в майбутньому» — йдеться в дослідженні.

Керівниця відділу ЦСКІБ Вікторія Мерлич розповіла про проєкт Dovidka.info, який містить важливі поради та інформацію на різні випадки життя в умовах триваючої російської збройної агресії. Зокрема, Мерлич наголосила на важливості інформування громад про план дій з порятунку у разі надзвичайних ситуацій.
неданилов-1
«Питання у тому, в якому форматі доносити ці рекомендації, щоб покрокові плани дій запам’ятовувались. Це мають бути чіткі, лаконічні та доступні інструкції, підготовлені у співпраці з фахівцями в своїй сфері. Автори «Довідки» весь час міркують над кожною своєю порадою з точки зору того, що їм самим можуть знадобитися ці алгоритми, як рятувати своє життя і життя колег, рідних. Інструкції з безпеки — наш профіль».

Захід у записі можна переглянути за посиланням.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку