На півдні Одещини відбувся семінар “Побудова діалогу заради миру в громаді”

В рамках проекту «Миротворчість в громадах півдня Одещини», що реалізується громадською організацією «Регіональний аналітичний центр», з 27 по 29 квітня 2017 року на базі етнографічно-культурного ...

Додано:
ngo.rac.od

n
На півдні Одещини відбувся семінар “Побудова діалогу заради миру в громаді”

В рамках проекту «Миротворчість в громадах півдня Одещини», що реалізується громадською організацією «Регіональний аналітичний центр», з 27 по 29 квітня 2017 року на базі етнографічно-культурного комплексу «Фрумушика – Нова» (Тарутинський район) відбувся семінар «Побудова діалогу заради миру в громаді». Під час заходу лідери громад півдня Одеської області навчались бути толерантними і засвоїли ази вирішення конфліктних ситуацій, що виникають в їх громадах. Семінар проходив в атмосфері міжкультурного різноманіття та діалогу, адже група включала представників болгарської, молдавської, гагаузької і української культур з числа сільських голів Болградського, Ренійського, Ізмаїльського районів, громадської поліції при сільській раді (помічників дільничних), громадських активістів, директорів центрів національних культур та депутатів місцевих рад.

Семінар проводився з метою підвищення кваліфікації лідерів громад у вирішенні конфліктів, підтримці та захисті прав людини на місцях, протистоянні мові ворожнечі, посилення спроможності сільських та селищних громад півдня Одеської області у протистоянні інформаційним маніпуляціям, що ставлять на меті розпалювання конфліктних ситуацій.

Практично всі учасники підняли питання щодо вирішення конфліктів в громадах, що виникають через процес децентралізації, а також при проведенні громадських слухань.

Під керівництвом досвідчених тренерів Катерини Гусєвої та Максима Буткевича учасники, зокрема, проаналізували ситуації, що виникають в громадах та спробували знайти різні варіанти їх вирішення для кожної із сторін. Під час семінару учасники звертались до резонансних кейсів, що раніше відбулись в тих чи інших громадах регіону, що дало змогу переоцінити ситуації з врахуванням набутих знань, зрозуміти, яким чином стереотипи та упереджене ставлення впливають на розвиток конфлікту. Учасники дізнались про роль ЗМІ у висвітленні та розвитку конфліктів, про важливість об’єктивного подання інформації про конфлікт через місцеві ЗМІ та сприйняття даної інформації жителями громад.

“Семінар дійсно потрібен, і що найголовніше – своєчасний. Країна переживає нелегкі часи, і саме на лідерів місцевого самоврядування, зазвичай, лягає вирішувати важкі задачі – налагодити діалог з громадою, згладити гострі кути, побудувати ефективну комунікацію з громадянським суспільством, політичними партіями, громадськими організаціями. Семінар вирішив практичні питання пов’язані із запобіганням конфліктів, реагуванням на них, умінням мінімізувати наслідки таких сітуацій. Особливо мені сподобалась тема «Від дискримінації і до мови ворожнечі: що таке мова ворожнечі, які наслідки цього на практиці і як цього уникати», цікаво було дізнатись про роль ЗМІ по вкиданню провокативних матеріалів, які викликають нездорові явища в суспільстві”, – відмітив учасник тренінгу, секретар Ренійської міської ради Сергій Кобенко.

Протягом семінару також були розглянуті такі теми як виклики лідера громади під час конфлікту; як розпізнавати та уникати різноманітних провокацій та ворожнечі, що загрожують безпеці громади. Важливими компонентами програми стали ознайомлення учасників з поняттям прав людини, дискримінації, злочинів на ґрунті ворожнечі, міжнародними стандартами захисту прав людини, опанування базових механізмів побудови діалогу під час вирішення конфлікту в громадах, етапи та сигнали конфлікту, способи уникнення можливих конфліктів.

Подібний захід проходив в регіоні вперше і був направлений передусім на міжкультурний діалог, знайомство та обмін досвідом між різними районами, які знаходяться в певній інформаційній ізольованості.  Спільний обмін баченням щодо вирішенням проблем, що виникають в регіоні, дали змогу учасникам відкритись, відверто говорити про важливі речі, а саме яким має бути лідер громади, що можуть зробити громадські активісти, яка роль ЗМІ у розкритті конфліктних ситуацій тощо. Особливого колориту додало місце проведення, яке увібрало в себе різноманіття усіх культур, представлених в Бессарабії, а тому разом із знаннями про навики побудови діалогу учасники також ближче познайомились із культурою інших національностей через побут, кухню та національні особливості ведення господарства.

Семінар проводився в рамках проекту «Миротворчість у громадах півдня Одещини» за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році