На місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві будуть мистецькі сходи

Синтія Ґутьєрес, мисткиня з Гвадалахари (Мексика), перемогла у конкурсі від Фонду ІЗОЛЯЦІЯ на найкращий проект художньої інтервенції на місці колишнього пам'ятника Леніну в Києві. Конкурс проходив у ...

03
На місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві будуть мистецькі сходи

Синтія Ґутьєрес, мисткиня з Гвадалахари (Мексика), перемогла у конкурсі від Фонду ІЗОЛЯЦІЯ на найкращий проект художньої інтервенції на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві.

Конкурс проходив у рамках проекту Суспільна угода, що відбуватиметься в липні цього року в ІЗОЛЯЦІЇ та складатиметься з виставки, дискурсивної програми та мистецької інтервенції.

Синтія Ґутьєрес (Cynthia Gutierrez) запропонувала побудувати навколо постаменту сходи, щоб кожна людина відчула рух історичних символів – від піднесення до занепаду та забуття. «Моя робота має на меті поставити під сумнів усталені схеми, що нас оточують», – пояснює художниця. Синтія Ґутьєрес сподівається, що її проект спровокує дискусію та рефлексію щодо нав’язування пам’яті, системних помилок, порожнечі, ідентичності та захоплення простору.

Інсталяція під назвою Населяючи тіні (Inhabiting Shadows) постане навколо постаменту на місці пам’ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка в Києві на початку липня під час проведення проекту Суспільна угода.

За час проведення конкурсу було отримано 21 заявку від художників та мистецьких колективів з усього світу: 8 з України, 2 з Мексики, по одному з Польщі, Болгарії, Чилі, Іспанії, Бельгії, Латвії, Таїланду, Киргизстану, Росії, Нідерландів та Швейцарії. Серед індивідуальних митців – 6 жінок та 13 чоловіків.

До складу міжнародного журі проекту Суспільна угода увійшли:

Анна Бондар – в.о. заступника директора Департаменту містобудування та архітектури Києва (Україна)
Євгенія Кулеба – координаторка створення Скверу Небесної сотні, керівниця ГО «Місто-сад» (Україна)
Рік Роуботам – архітектор, урбаніст (Великобританія)
Оксана Баршинова – кураторка, завідувачка науково-дослідного відділу мистецтва ХХ-ХХІ століть Національного художнього музею України (Україна)
Катерина Філюк – кураторка проекту Суспільна угода (Україна-Нідерланди).

Джерело: izolyatsia.org


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи