На Луганщині активісти дослідили проблеми ВПО, які живуть з ВІЛ

Протягом вересня активісти ГО «Суспільна служба правової допомоги» провели дослідження громадської думки ВПО з ВІЛ щодо їх головних проблем та потреб в умовах АТО. Опитування проводилось у Рубіжному, ...

Додано:
pela-lug

1
На Луганщині активісти дослідили проблеми ВПО, які живуть з ВІЛ

Протягом вересня активісти ГО «Суспільна служба правової допомоги» провели дослідження громадської думки ВПО з ВІЛ щодо їх головних проблем та потреб в умовах АТО. Опитування проводилось у Рубіжному, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Кремінському та Новоайдарському районах. Загальна кількість респондентів – 150 осіб.

Головними темами опитування стали – проблеми ВПО з ВІЛ на Луганщині, проблеми доступу до правосуддя, ліків та соціальних послуг, проблеми при працевлаштуванні та зверненнях до органів влади.

Серед своїх першочергових потреб вимушені переселенці з ВІЛ на Луганщині виділяють наступне: фінансові потреби, а саме необхідність роботи та постійного заробітку,  гуманітарні потреби, а саме потребу в їжі та одязі, житлові потреби, в більшості випадків ВПО вимушені винаймати житло або жити в гуртожитках, в дуже поганих умовах та медичні потреби, а саме доступ до ліків, медичного обслуговування, психологічної допомоги. Дуже часто ВПО не мають фінансових можливостей забезпечувати себе необхідними ліками та сподіваються лише на допомогу волонтерів або гуманітарних місій.

57% респондентів говорять, що стикались з проблемами під час отримання ліків та звернень до органів місцевої влади для реєстрації чи оформлення соціальної допомоги. 63% респондентів говорять, що мали відмови при працевлаштуванні на роботу через ВІЛ та тільки 11% ВПО з ВІЛ звертались до суду через порушення власних прав на Луганщині.

«Дослідження проблем ВПО з ВІЛ є важливим етапом роботи нашої організації в сфері допомоги цим людям.  Завдяки дослідження ми маємо чіткі цілі та пріоритети нашої діяльності та можемо корегувати перелік наших послуг у відповідності з потребами ВПО з ВІЛ на Луганщині», – відмітив голова організації Максим Данильченко.

Нагадаємо, що з липня на базі Центру правової інформації та консультацій в смт. Новоайдар працює окремий відділ для допомоги ВПО з ВІЛ та ВПО, які входять до інших груп ризику.

Публікацію здійснено за підтримки проекту «Зміцнення національної спроможності для ефективного розвитку молоді та відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні», що реалізується ПРООН.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal