На Харківщині оцінили збитки через втрати ґрунтів внаслідок війни

Громадська організація «Товариство дослідників України» в рамках договору між Товариством та Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (FAO) проводить детальне дослідження ...

Додано:
ngo.tdu

53655632664_61829fa400_c
На Харківщині оцінили збитки через втрати ґрунтів внаслідок війни

Громадська організація «Товариство дослідників України» в рамках договору між Товариством та Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (FAO) проводить детальне дослідження ступеня забруднення сільськогосподарських угідь, робить оцінку завданої шкоди ґрунтовому покриву та оцінку можливих ризиків забруднення орних земель в межах територій Миколаївської, Херсонської та Харківської областей, які постраждали від збройної агресії російської федерації проти України. 

53655505793_470c4e49bf_c 

Про результати цієї роботи на прикладі Харківської області учасники програми розповіли на презентації в Українському кризовому медіа-центрі.

Координаторка програми FAO Тіфейн Лука показала, як працює механізм подібного дослідження у світі.

53655746085_5d1822a69d_c

«Ми приорітезуємо ті дані, які генеруємо на першому етапі. Потім використовуємо сучасні технології, що в результаті допомагає фермерам зрозуміти, в яких умовах вони знаходяться. В Україні ми разом з міністерством економіки узгодили запуск пілотної системи критеріїв, щоб можна було розуміти соціо- економічний вимір, продуктивність, а також ризики подальшої дифузії хімічних забрудників, які є наразі у грунтах», – сказала вона.

Значення дослідження і запропонованої методології відмітив Заступник голови Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов. З його слів, з деокупованих це найбільш замінована область. 570 тисяч гектарів сільськогосподарської землі, що складає половину усієї площі, забруднені, заміновані або вимагають технічного обстеження. До повномасштабного вторгнення Харківшина стабільно входила лідерів за кількістю виробленої аграрної продукції. Це майже половина економіки регіону. Зрозуміло, що такі втрати для регіону більш ніж чуттєві.

«У світі говорять, що зерно, яке вироблене в Україні на воюючих територіях, є екологічно небезпечним і начебто не відповідає нормам. Тому зараз треба складати ці карти і розуміти, де територія забруднена, щоб не ставити все в один ряд. Інакше будемо через медіа мати значний негатив при експорті нашої продукції», – закликав Євген Іванов.

Голова Товариства дослідників України Павло Остапенко заявив, що за місяць буде презентовано аналогічне дослідження по Миколаївській області.

53655505843_e8ae74a23b_k-1024x684

«Будемо розвивати портал, додавати нові громади і території, а також сприяти впровадженню цієї методології у нормативні акти і практику», – додав він.

Заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний зазначив, що уряду важливо розуміти збитки, які завдала Російська Федерація не у форматі риторики, а у конкретних цифрах, щоб потім виставляти рахунок і вимагати компенсації. І перший крок до продуктивної розмови – це дані, обраховані за допомогою досліджень.

«Моя зона відповідальності у міністерстві – розмінування території. Оцінка збитків одним з ключових елементів вибудовування приорітизації. Маючи цей пазл, зможемо розробити нормальну методологію, яка буде визначати, в який момент які території краще очистити для того, щоб це було максимально ефективно», – підкреслив заступник міністра економіки.

Виконувач обов’язків голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Дмитро Макаренко зі своєї сторони відзначив, шо за допомогою інформації, яка є у базі Держгеокадастру, можна конкретно сказати, що це за земля, яка атрибутивна інформація цій землі, яка площа, кадастровий номер.

«Під час сьогоднішнього заходу поставив перед собою амбітну мету напрацювати і зрозуміти, що будемо робити з цією інформацією далі. Є багато ініціатив від неурядових організацій, міжнародних партнерів і дуже важливо консолідувати всі зусилля для того, щоб напрацювати найбільш ефективний механізм», – наголосив він.

 

 

Джерело: УКМЦ.  


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи