На Дніпропетровщині U-LEAD став для громад ХАБом розвитку і підтримки

Про це зазначали учасники зустрічі «День відкритих дверей» і це підтверджують результати діяльності команди «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області впродовж 2022 року.- Ми провели понад 700 ...

Додано:
Oksana Stelmakh

3
На Дніпропетровщині U-LEAD став для громад ХАБом розвитку і підтримки

Про це зазначали учасники зустрічі «День відкритих дверей» і це підтверджують результати діяльності команди «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області впродовж 2022 року.

- Ми провели понад 700 екстрених консультацій, 324 навчальних заходів, навчили понад 3000 спеціалістів громад та передали 31 комплект невідкладної технічної допомоги постраждалим громадам, – розповіла керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області Олена Тертишна. І додала, – торік ми диверсифікували свою діяльність і зосередили допомогу органам місцевого самоврядування за важливими напрямками діяльності, на які вплинув воєнний стан.

Експерти U-LEAD об’єдналися в робочі групи, в яких працювали над розробкою навчальних курсів та програм підтримки щодо організації продовольчої безпеки, розробки плану бюджетної стабілізації, створення ефективної системи комунікацій та інші. Головне завдання таких програм – за короткий час дати максимум знань і допомогти створити дієвий інструмент, який допоможе громаді вирішити проблему.

- Війна максимально загострила питання: кому працювати в місцевому самоврядуванні? Кадровий потенціал громад зазнав значних змін і вимагав термінового підвищення професійності. Тому одним із завдань Програми є допомогти громадам протистояти цьому виклику, – зазначила Олена Тертишна.

Ще одним напрямком діяльності U-LEAD стало надання невідкладної технічної допомоги. 31 громада Дніпропетровської області отримали комплекти обладнання для енергетичної безпеки, облаштування для прихистків та устаткування для ремонтних робіт (міні-екскаватори, навантажувачі, бензопили тощо).

У 2023 році для громад будуть доступні вже звичні «Кроки для спеціалістів», а також нові програми підтримки. Унікальність цих навчальних циклів не лише у назві «Мережа з обміну досвідом…», а і в результаті. Кожна громада-учасниця Мережі напрацює разом з експертами національного рівня документи, план дій або програму, які допоможуть вирішити проблему на яку спрямована діяльність цієї Мережі.

- Наприклад, під час участі у Мережі з обміну досвідом з організації безпеки громада напрацює план заходів для покращення безпекових умов в її населених пунктах, – підкреслила Тертишна.

І додала, що на 2023 рік плануються навчальні візити з обміну досвідом. Під час яких громади Дніпропетровщини можуть відвідати громади інших регіонів і ознайомитися з практиками відновлення, запровадженими ініціативами, тощо.

А поки що під час заходу онлайн, представники громад мали можливість обмінятися досвідом та розказати про проєкти, які їм вдалося реалізувати за підтримки U-LEAD.

У Покровській громаді реалізовується проєкт продовольчої безпеки і створюється логістичний центр для зберігання та фасування продуктів харчування. У Перещепинській громаді реалізовують програму інтеграції внутрішньо переміщених осіб. У Межівській громаді на базі стратегії розвитку, написаної за підтримки U-LEAD, розробляють програму відновлення території. Магдалинівська громада впроваджує заходи бюджетної стабілізації.

- Для мене особисто програма «U-LEAD з Європою» як університет. Для того, щоб отримати допомогу або гранти треба спочатку пройти навчання, отримати експертні консультації та рекомендації, а в результаті розвивати громаду. Це такий ХАБ для громад, де навчання поєднує теорію і практику, обмін досвідом та спілкування з однодумцями, – зазначив голова Перещепинської громади Ярослав Цвіркун.

- Програма «U-LEAD з Європою» завжди на крок або два випереджає події. Її експерти завжди бачать перспективи розвитку громад. І пропонують рішення, які допомагають протистояти викликам сьогодення, – поділилася своєю думкою Світлана Спажева, голова Покровської громади.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE