На Черкащині вперше відбувся Мандрівний Docudays UA

Всупереч війні, 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Україні відбувся! І вперше Мандрівний Docudays UA проходив у Черкаській області!Про це 12 ...

Додано:
kobzar

Сміла
На Черкащині вперше відбувся Мандрівний Docudays UA

Всупереч війні, 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Україні відбувся! І вперше Мандрівний Docudays UA проходив у Черкаській області!

Про це 12 грудня розповів організатор Фестивалю на Черкащині Юрій Чумак – голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», регіональний координатор Мандрівного Docudays UA у Харківській області (в евакуації – у Черкаській області).

Громадський Центр «ДУМА» цього року організував з 30 листопада по 12 грудня кінопокази та правозахисні події як на Харківщині, так і на Черкащині. У Черкаській області це, в основному, були виїзди до невеликих міст та заходи у молодіжних центрах і хабах. Зокрема, документальні стрічки від Docudays UA мали змогу побачити у Смілі, Чигирині, Золотоноші, Каневі та, звісно, у самих Черкасах.

Однією зі знакових подій Фестивалю у Черкасах стала фотовиставка «Нескорений Херсон» відомого херсонського фотографа, фотокореспондента Медіаплатформи «Вгору» Олександра Корнякова. Це фотоісторія про жагу до свободи безстрашних херсонців, про їхній супротив російській окупації. Вона проходила з 30 листопада по 6 грудня у Хабі «Всі свої».

А в Міжнародний день прав людини 10 грудня на базі евакуйованого з Маріуполя хабу «Halabuda» було проведено перегляд та обговорення документальної стрічки «Фортеця Маріуполь. Орест», до яких в онлайні долучився головний герой – прессекретар «Азову» Дмитро Козацький. Захід проходив одночасно для глядачів у Черкасах, Дніпрі, Чорноморську та Харкові, які були об’єднані через Zoom.

Усього цього року на Черкащині відбулося 10 кінопоказів Мандрівного фестивалю Docudays UA, фільми якого переглянули близько 500 жителів області та вимушених переселенців.

Фест відбувся за співпраці з Коаліційною радою ВПО Черкащини, Центром розвитку бізнесу, громадськими організаціями «Крим SOS», «Горизонт змін», «Об’єднані спільною метою», Громадською організацією суспільних ініціатив «Разом», відділенням Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні», Черкаським обласним ресурсним молодіжним центром, бібліотекою-філією №7 м. Черкаси, Будинком дитячої та юнацької творчості м. Сміла, Канівським міським будинком культури, простором «ХАТА-ХАБ» м. Чигирин, молодіжним «АртПростором» м. Золотоноша, низкою кіноклубів Docudays UA Черкащини. Особлива подяка – регіональній координаторці взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України в Черкаській області Людмилі Проценко та регіональній координаторці ГО «Крим SOS» у Черкаській області Тетяні Кавальчук. 

Довідково:

Тема ХІХ Мандрівного Docudays UA – «Надзвичайний стан» – дуже зрозуміла та близька всім українцям та українкам. Надзвичайний стан – це виняткова ситуація, коли звичне життя та плани на майбутнє поставлені на паузу. А базові життєві потреби й людські права – під постійною загрозою.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Після завершення Docudays UA у Києві традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Більш детально про події Мандрівного Docudays UA – на Facebook-сторінці: https://www.facebook.com/DOCUDAYSinKHARKIV/


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році