Музей Майдану веде мартиролог майданівців, загиблих у війні

Національний музей Революції Гідності веде мартиролог учасників Революції Гідності, загиблих під час російсько-української війни з 2014 року.Коли у лютому на Майдані проводжали в останню путь Героїв ...

dyzayn_bez_nazvy_11
Музей Майдану веде мартиролог майданівців, загиблих у війні

Національний музей Революції Гідності веде мартиролог учасників Революції Гідності, загиблих під час російсько-української війни з 2014 року.

Коли у лютому на Майдані проводжали в останню путь Героїв Небесної Сотні, мало хто міг передбачити, що це лише перші загиблі та що незабаром в Україні буде не сотня, а тисячі лицарів небесного воїнства – Небесна Січ.

Саме з Майдану йшли боронити східні українські землі перші добровольчі підрозділи у 2014 році. І сьогодні, в час повномасштабного вторгнення, у лавах ЗСУ воюють майданівці. Чимало з тих, хто пройшов вогонь Революції Гідності, на жаль, загинули, захищаючи Луганськ, Донецьк, Маріуполь, Київ, Херсон, Харків, Чернігів, Суми та інші українські міста й села…

“Революція Гідності та війна – боротьба не лише за Україну, а й за нашу пам’ять. Мартиролог – наш внесок у цю боротьбу. Він зберігатиме пам’ять про майданівців, які вже десятий рік протистоять кремлівському диктаторові, на жаль, так само, як і у січні–лютому 2014-го, віддаючи своє життя за те, щоб наша країна була вільною. Ми хочемо, щоб українці знали та пам’ятали, що росія почала війну проти України на Майдані, але Майдан і сьогодні боронить Україну”, – Катерина Романова, науковий консультант проєкту, історикиняв, кандидат історичних наук, заступниця генерального директора з наукової роботи Національного музею Революції Гідності.

Ушанування пам’яті героїв Майдану та російсько-української війни спричинило певний зсув свідомості: українці зрозуміли, що мають пантеон своїх, національних героїв і що сучасні герої не повинні лишатися невідомими.

Метою Мартиролога як комеморативного напряму діяльності Національного музею Революції Гідності є збереження пам’яті та вшанування сучасних українських героїв, інформування суспільства про вклад учасників Революції Гідності в оборону України, її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності, обстоювання прав і свобод людини, закріплених Конституцією України, збереження української ідентичності як вирішального складника національної стійкості, а також поповнення архівного фонду Музею.

У майбутньому Мартиролог стане меморіальною онлайн-платформою як інструмент донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні перших десятиліть ХХІ століття та про їхніх героїчних учасників.

“Мартиролог – це наша данина пошани патріотам України. Тим, хто стояв на Майдані, і тим, хто пішов на війну. На жаль, сучасна історія лишає нам довгий список борців за свободу. Щодня Україна втрачає у війні справжній цвіт нації. Тому наше завдання як музею – зберегти та передати цю пам’ять наступним поколінням, розказати, якими були наші борці-сучасники”, – Ольга Савенок, кураторка проєкту,  менеджер комеморативних, виставкових та освітніх проєктів, завідувачка просвітницько-організаційного відділу Національного музею Революції Гідності.

Якщо ваша близька людина брала участь у подіях Революції Гідності та загинула під час російсько-української війни, розкажіть про неї.

Ушануймо борців за державницьку незалежність разом!

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи