Мрія, яка стала реальністю: у Великобірківській громаді відкрили STEM-клас для дітей

У сучасному світі з його постійним розвитком підростаюче покоління повинно бути здатним креативно, нестандартно, оригінально мислити, створювати інновації. Саме так виник напрям STEM-освіти, в якому ...

Додано:
irynasavka

DSC_0079
Мрія, яка стала реальністю: у Великобірківській громаді відкрили STEM-клас для дітей

У сучасному світі з його постійним розвитком підростаюче покоління повинно бути здатним креативно, нестандартно, оригінально мислити, створювати інновації. Саме так виник напрям STEM-освіти, в якому у навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент у поєднанні з інноваційними технологіями. Їх використовують навіть у вивчені творчих, мистецьких дисциплін. Тому актуальність відкриття STEM-класів сьогодні ні в кого не викликає сумнівів.

Завдяки зусиллям громадської організації «ІРЦ Правовий простір» у партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією «Acted» та Гуманітарним фондом для України, у селищі Великі Бірки, що на Тернопільщині, 24 листопада відбулося  відкриття нового STEM-класу на базі Центру позашкільної освіти. Подія однозначно викликала багато позитивних емоцій та зацікавлення у жителів громади.

DSC_0015

На відкриття STEM-класу у Великобірківській громаді чекали декілька років

За словами директорки ГО «ІРЦ Правовий простір» Наталі Бімбірайте, втілення цього проєкту стало для команди організації пріоритетним невипадково.

«Перебуваючи у Великих Бірках навесні 2023 року, ми дізналися про значні напрацювання місцевого освітнього середовища в технічному моделюванні, конструюванні на основі ІТ-технологій, інноваційних підходах до навчання та про їхню мрію знати і робити більше. Так виникла проєктна ідея обладнання STEM-класу, адже це той напрям, який буде визначальним для відновлення України, і його вже тепер важливо розвивати надаючи можливість розвиватися дітям з сімей вимушених переселенців та місцевим дітям. Це також допомагає інтегруватися переселенцям у приймаючій громаді. Відрадно, що цей проєкт став переконливим і для наших партнерів – французької міжнародної організації Acted та Гуманітарного фонду для України, які надали необхідне фінансування», – ділиться деталями пані Наталя.

DSC_0035

Директорка ГО “ІРЦ Правовий простір” Наталя Бімбірайте (на фото – друга зліва) під час відкриття STEM-класу

Отже, представники ГО «ІРЦ Правовий простір» передали 8 наборів конструкторів для робототехніки, 9 ноутбуків та 9 комп’ютерних столів, телевізор, спеціальний стіл для робототехніки з нішами для зберігання та тренувальне поле на загальну суму 17 800 доларів (близько 650 тисяч гривень).

IMG-20231104-WA0004

Загальний бюджет реалізованого проєкту склав 17 800 доларів

Як розповіла начальниця відділу освіти, культури молоді та спорту Великобірківської селищної ради Ольга Урманець, у STEM-класі займатимуться  гуртківці Центру позашкільної освіти, діти з сімей внутрішньо переміщених осіб, які живуть в цій громаді та учні Великобірківського ліцею, Малоходачківської гімназії та Смиковецької початкової школи.

5

Очікують, що STEM-клас стане популярним серед дітей громади

«Це великий інвестиційний внесок у нашу громаду, – підсумовує Ольга Урманець. – Наша давня велика мрія втілюється в життя – ми матимемо змогу дати можливість всім нашим вихованцям з раннього шкільного віку знайомитися з ІТ-технологіями, вчитися програмувати, створювати робототехніку та управляти нею, застосовувати на практиці ці знання й у прийнятті рішень в майбутньому».

1

На відкритті діти відразу випробували нове обладнання

Команда ГО «ІРЦ Правовий простір» впевнена, що шляхом реалізації таких проєктів можна стимулювати дітей до навчання, розвитку та експериментів.

6

Вкладаючи у розвиток дітей, ми вкладаємо у наше майбутнє!

*Цей проєкт виконується ГО «ІРЦ «Правовий простір» у партнерстві з Аcted та фінансується Гуманітарним фондом для України.

Авторка: Ірина Савка.
Фото: ГО “ІРЦ Правовий простір”


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні