Приблизно 66% ВПО в Закарпатській області є жінками

У жовтні пройшло засідання робочої групи в межах проєкту «Ґендерні аспекти внутрішнього переміщення в Україні».  На цій зустрічі координаторка проєкту Олена Ніжельська представила результати ...

Додано:
Viktoria_T

photo_2023-10-20_15-20-04
Приблизно 66% ВПО в Закарпатській області є жінками

У жовтні пройшло засідання робочої групи в межах проєкту «Ґендерні аспекти внутрішнього переміщення в Україні».  На цій зустрічі координаторка проєкту Олена Ніжельська представила результати дослідження 6 громад Закарпатської області. Проєкт реалізує Громадська організація «ЦСР “Дієва громада».

Під час обговорення результатів моніторингу виокремили критичну потребу врахування ґендерних особливостей при розробці та імплементації локальних програм підтримки для внутрішньо переміщених осіб. 

Згідно з даними, отриманими в результаті моніторингу, приблизно 66% ВПО в Закарпатській області є жінками. Ця статистика свідчить про високий рівень вразливості серед жінок у контексті внутрішнього переміщення та підкреслює важливість застосування гендерного підходу при розробці та впровадженні програм і політик підтримки для цієї категорії осіб, – зазначила Олена Ніжельська. – Гендерний підхід в контексті розробки програм підтримки ВПО грає ключову роль у забезпеченні того, щоб політики та програми відповідали конкретним потребам жінок, забезпечуючи їхню економічну незалежність, безпеку та рівні можливості. 

Проблема, яку зачіпає проєкт, полягає в недостатній увазі при врахуванні ґендерних аспектів у контексті внутрішнього переміщення на національному та локальному рівнях – державними установами, місцевим самоврядуванням, урядовими структурами та громадськістю. А саме – нерівний доступ до житла, роботи, медичної допомоги та освіти тощо.

Наразі робоча група продовжує свою діяльність щодо розробки конкретних рекомендацій органам місцевого самоврядування приймаючих громад щодо врахування гендерного аспекту при плануванні та впровадженні програм підтримки внутрішньо переміщених осіб. Це має сприяти захисту прав ВПО, жінок і чоловіків, враховуючи їх особливі потреби та забезпечуючи рівні можливості.

 

Проєкт «Ґендерні аспекти внутрішнього переміщення в Україні» реалізується в рамках гранту від Нідерландського Гельсінського Комітету за підтримки Європейської Комісії в рамках Програми «Стратегічне партнерство для розвитку потенціалу організацій громадянського суспільства у Східному партнерстві». 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Майбутнє інституту старост: депутати обговорили з громадами законодавчі виклики

У Чернівцях обговорили законопроєкт про міжнародне співробітництво

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”