“Молодь задає стандарти”: в Україні презентовано перші стандарти молодіжних центрів

19 квітня організація IREX, ГО «Молодіжна платформа» та Міністерство молоді та спорту України презентували стандарти молодіжних центрів, над якими спільно працювали в межах програми USAID «Мріємо та ...

UNITY_YouthCenters+web-2
“Молодь задає стандарти”: в Україні презентовано перші стандарти молодіжних центрів

19 квітня організація IREX, ГО «Молодіжна платформа» та Міністерство молоді та спорту України презентували стандарти молодіжних центрів, над якими спільно працювали в межах програми USAID «Мріємо та діємо». Стандарти вже можна завантажити на сторінці програми “Мріємо та діємо” у розділі ресурси: https://mriemotadiemorazom.org/resources

Дані стандарти допоможуть центрам вдосконалити свою роботу, зростати та масштабуватися. Вони розроблені таким чином, щоб не обмежувати, а навпаки – сприяти тому, щоб кожен простір став унікальним та адаптованим до потреб конкретної громади та молоді.  

Під час презентації Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України, зазначила, що молодіжні центри обов’язково мають відповідати на запити молоді в громаді, але ці послуги мають бути якісними, саме тому в стандарті описані політики та процедури, внутршіні політики, вимоги до кваліфікації працівників, тощо. “Всі ми розуміємо, що зараз ми маємо ще більше викликів, і тому стандарт це про правила діяльності та критерії, і до їх впровадження можна йти поступово. Це означає, що зараз він є рекомендаційним і у молодіжних просторів є можливість та час ознайомитись з ним та імплементувати ці правила,” – підсумувала заступниця.  

Юлія Ткачук, заступниця директорки програми «Мріємо та діємо», поділилась: “Ці стандарти – результат грунтовного та зваженого аналізу, чисельних напрацювань, оцінки потреб молоді. Вони впроваджують нові підходи до роботи: доступність, гендерну рівність та соціальну інклюзію, комплексний моніторинг ефективності роботи, оцінювання соціальних благ, які центри дають громаді, та їхню підзвітність  засновникам. Такі принципи не «гальмують» трансформаційні процес, а навпаки допомагають центрам зростати, вибудовувати якість послуг і здобувати підтримку від молоді, керівництва громади, партнерів і донорів і таким чином досягяти інституційної та фінансової  сталості”.  

Оксана Шевчук, завідувачка сектору молодіжної політики відділу молоді та спорту виконавчого комітету Славутицької міської ради Молодіжний простір м. Славутич, розповіла: “Стандарти – це крута можливість покрово, поетапно дізнатись як робити правильно, а не хаотично. Робити впевнені кроки не тільки працівникам, але і молоді, яка приймає активну участь”.  

Володимир Самборський т.в.о. начальника Управління освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради Подільського району Одеської області, де молодіжний центр було створено у кінці 2021 року, а під час повномасштабної війни розширено, розповів: “Ми починали в невідомому морі і це не мало системного характеру. Зараз у нас є 5 ставок і у нашому молодіжному центрі саме молодь є рушійною силою громади. Його ставлять у приклад іншим напрямкам роботи. Для маленьких громад це надважливо, адже це і демографічне і економічне питання, тому молодіжний центр – це місце, де молодь може знайти причину лишитись, саме тому ми радимо користуватись вже зібраними практиками та політиками, які вже є в цьому посібнику”.  

Вікторія Радчук, проєктна менеджерка Гуркіт – Вараський молодіжний центр, поділилась, що  наявність таких стандартів дуже спростила б нашу роботу, адже ми не розуміли, як краще організувати роботу і чого хоче мододь. “І навіть зараз, після кількох років роботи “Гуркіту”, ми все чекаємо на те, щоб ознайомитись зі стандартами і покращити наші практики”. 

Завантажуйте стандарти за посиланням: https://mriemotadiemorazom.org/resources  

____   

Програма USAID Мріємо та діємо” – 5-річна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни. Програма впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.  


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку