Молодь Кіровоградщини втілюватиме соціальні проєкти для розвитку своїх громад

Управління часом і підтримка ментального здоров’я, самопізнання та популяризація культури читання, пошук свого покликання та підтримка психоемоційного стану батьків – ось кілька тем, до яких прикута ...

MNR_6120
Молодь Кіровоградщини втілюватиме соціальні проєкти для розвитку своїх громад

Управління часом і підтримка ментального здоров’я, самопізнання та популяризація культури читання, пошук свого покликання та підтримка психоемоційного стану батьків – ось кілька тем, до яких прикута увага молоді, залученої до інноваційної програми UPSHIFT на Кіровоградщині.

Десять молодіжних команд — по п’ять із Олександрійського і Новоукраїнського районів, — пройшли навчання в рамках програми UPSHIFT, організоване громадською організацією “Слов’янський культурний центр “Задзеркалля”, та отримали шанс втілити свої ідеї і вирішити соціальні проблеми за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.

Кожна команда має свої ідеї і прямує шляхом вирішення тих проблем, які вони вважають найважливішими. У цьому їх підтримують дорослі ментори та менторки, а також керівництво територіальних громад. Зокрема, щоб познайомитися з молодіжними ініціативами, на презентацію ідей завітали міський голова Новоукраїнки Олександр Корінний, заступниця міського голови Людмила Білокоз та заступниця міського голови Олександрії Ірина Чемерис. Вони обговорили з молоддю можливі формати співпраці та взаємодії на різних рівнях.

UPSHIFT – це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах, вона дає можливість молоді вирішувати актуальні проблеми у своїх громадах. Десять команд, які пройшли тренінг за методологією людино-орієнтованого дизайну, готуються втілювати соціально важливі проєкти протягом наступних трьох місяців. Кожна команда складається із трьох-п’яти молодих людей віком 14-24 роки.

“Ми опитали більше ста знайомих підлітків і з’ясували, що для багатьох з них ефективне планування часу є справжнім викликом. А невміння правильно планувати час призводить до перевантаження, порушення режиму сну, тривожності та інших проблем, які негативно впливають на фізичне і ментальне здоров’я”, – каже Соня Савенко із команди “Маска”. І планує разом з колежанками проводити тренінги, щоб допомогти одноліткам.

Інша команда під назвою “Завзяті” із Помічнянської громади планує створити книжковий клуб “Book vibe” і вирішувати таку проблему, як низька зацікавленість молоді у читанні. У клубі відбуватимуться різні цікаві івенти, зустрічі з письменниками, літературні вечори.

Виклик, який постає перед командою “Тримай дзен” із Олександрії, полягає у тому, як надати підліткам та молоді більше інформації про важливість турботи про психологічне здоров’я та інструменти самодопомоги, щоб покращити стан їх ментального здоров’я.

Команду “Молодіжна рада” зі Світловодська турбує те, що у місті відсутні заходи, які були б засновані на різноманітності, рівності та включеності максимальної кількості підлітків та молоді. Тому вони планують організовувати і проводити саме такі події та активності.     

Більше дізнатися про ці та інші команди, які беруть участь у програмі UPSHIFT можна на сайті https://upshiftukraine.org/, а також в Інстаграмі https://www.instagram.com/ngozadzerkallya 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні