Молдова, Україна та ЄС спрощують переміщення через молдавсько-український кордон

Кишинів, 4 листопада 2015 р. - Сьогодні між Молдовою та Україною було підписано дві нові угоди з транскордонного співробітництва для спрощення та прискорення переміщення через спільний кордон. Перша ...

Молдова
Молдова, Україна та ЄС спрощують переміщення через молдавсько-український кордон

Кишинів, 4 листопада 2015 р. – Сьогодні між Молдовою та Україною було підписано дві нові угоди з транскордонного співробітництва для спрощення та прискорення переміщення через спільний кордон. Перша угода, що встановлює спільний контроль у прикордонному пункті пропуску «Первомайськ-Кучурган», забезпечить імпорт, експорт і транзит підакцизних товарів та товарів, що не підлягають акцизному оподаткуванню, через Придністров’я. Це збереже час і витрати підприємців та усуне необхідність перенаправляти вантажі, включно з алкогольними та тютюновими виробами, в об’їзд цієї ділянки кордону, а також дозволить уникнути подвійного митного оформлення в Кишиневі та Тирасполі. У довгостроковій перспективі угода сприятиме поновленню міжнародних транспортних коридорів через Придністров’я.

Друга угода, що встановлює автоматизований об! мін даними з перетинання молдавсько-українського кордону, зміцнить безпеку завдяки підвищенню прозорості переміщення транспортних засобів і товарів через кордон. Це також дозволить зняти з іноземних громадян, що в’їжджають у Придністров’я, зобов’язання реєструвати своє перебування в міграційних органах Молдови, тобто їм не потрібно буде переїжджати до адміністративної лінії розмежування на заході Придністров’я.

Підписання цих угод відбулося у присутності Консультативної Ради Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). Місія EUBAM, яка допомагає Молдові та Україні у наближенні до стандартів ЄС у сфері управління кордонами, давно виступає за підписання цих угод, які сприятимуть перетину кордону, а також регіональному розвиткові та торгівлі. EUBAM та інші органи ЄС надавали допомогу молдавським та українським спеціалістам у прикордонній сфері, виходячи зі свого передового досвіду у встановленні спільного прикордонного контролю.

Засідання Консультативної Ради проводилось в Кишиневі та мало на меті узгодити план діяльності Місії на майбутнє з представниками іноземних міністерств, молдавськими та українськими правоохоронними органами, Представництвами ЄС в Молдові та Україні, а також з Консультативною Місією ЄС в Україні, МОМ, ОБСЄ та ПРООН.

Ян Томбінські, Посол ЄС в Україні, зазначив: «Місія EUBAM – це важлива частина діяльності ЄС з надання допомоги обом країнам у реалізації Угод про Асоціацію та відповідних Поглиблених і всеосяжних зон вільної торгівлі. Ми високо оцінили існуючі на сьогоднішній день досягнення партнерських служб у цьому контексті, але відзначили, що попереду нас чекає ще багато роботи. Я впевнений, що, працюючи разом, ми досягнемо поставлених завдань».

Посол ЄС в Республіці Молдова Піркка Тапіола зазначив: «Завдяки внеску EUBAM у врегулювання придністровського конфлікту зміцнюється співпраця між Кишиневом і Тирасполем за цілою низкою практичних питань, таких як митне, торгове, транспортне та правоохоронне співробітництво, які є ключовими у сприянні регіональному розвиткові та безпеці».

Вітаючи подовження мандату Місії до листопада 2017 р., Даніела Кужбе, Заступник Міністра закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова, зазначила: «Протягом десяти років з моменту початку своєї роботи, Місія робить внесок у реалізацію інтегрованого управління молдавсько-українського кордону, інституційний розвиток і інші важливі сфери. Ми сприятимемо подальшим практичним ініціативам EUBAM, які призводять до конкретних позитивних результатів для обох країн на їхньому шляху до європейської інтеграції».

Володимир Бачинський, заступник директора Департаменту Європейського Союзу Міністерства закордонних справ України, зазначив: «Україна прагне до поглиблення співпраці з EUBAM у зв’язку з виникненням нових викликів та пріоритетів, наприклад, зони вільної торгівлі, яка набуває чинності 1 січня. Ми також хочемо, щоб Місія посприяла у боротьбі з контрабандою та посиленні правоохоронних заходів».

Загальна інформація:

Серед переваг встановлення спільного контролю в прикордонному пункті пропуску «Первомайськ-Кучурган» – сприяння поновленню міжнародних транспортних коридорів через Придністров’я та європейського коридору – траси М14, а також підготовка до відновлення використання моста на трасі М14 між селами Гура-Бикулуй і Бичок. Планується, що цей маршрут стане частиною мережі автомобільних доріг ТРАСЕКА. Мережа транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія – це міжнародна програма, що включає ЄС і 14 країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні була відкрита в 2005 році з метою підвищити рівень норм та практики прикордонного і митного контролю до європейських стандартів, а також задовольнити потреби громадян та ділових кіл Молдови та України. Діяльність EUBAM сприяє покращенню економічного розвитку та посиленню безпеки на корд! оні. Консультативна Рада є керівним органом Місії, який збирається двічі на рік.

Інформація для зв’язку:

Відділ звітності та зв’язків

+380 482 36 52 74

[email protected]

Джерело: Представництво ЄС в Україні


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи