Міжнародна адвокація України

Зовсім нещодавно відбулася неформальна зустріч Марти Пивоваренко, фахівчині з адвокації ГО «Спільноти Самодопомоги» із Джоном Бьорстлером, головним спеціалістом з питань ветеранів (Департамент у ...

photo_2023-12-20 00.58.31
Міжнародна адвокація України

Зовсім нещодавно відбулася неформальна зустріч Марти Пивоваренко, фахівчині з адвокації ГО «Спільноти Самодопомоги» із Джоном Бьорстлером, головним спеціалістом з питань ветеранів (Департамент у справах ветеранів США, Вашингтон, округ Колумбія). Написаний Першим заступником Міністра у справах ветеранів України, Олександром Порхуном лист до Американського уряду – став результатом цієї зустрічі. Саме завдяки системній роботі з адвокації, такі результати стають можливими.

Часто термін «адвокація» сприймається і асоціюється з зовсім іншими процесами, ніж є насправді. Адвокація – це такий філігранний процес, який не може бути швидким, чи зробленим нашвидкоруч. Сам термін «адвокація» має латинське походження, від слова «advocare», що означає безпосередньо «заклик до надання підтримки». Сутність адвокації полягає в тому, щоб піднімати та вирішувати важливі суспільні проблеми шляхом співпраці та впливу на громадську думку та національну політику з метою досягнення позитивних змін у суспільстві. І звичайно, людина, яка займається адвокацією має мати ряд характеристик як глибоке розуміння суті проблеми, стратегічне мислення, спроможність привернути увагу до проблеми, вміння ефективно комунікувати,  чітко та переконливо висловлювати свої думки та аргументи. А ще стійкість та витривалість – як особистісні характеристики, адже адвокаційні процеси можуть бути тривалими та вимагати стійкості під час зустрічі з викликами та труднощами. Співпраця з різними зацікавленими сторонами та спроможність побудови партнерств є ключовою.

Така системна адвокаційна робота була розпочата ще задовго до цієї конкретної зустрічі. Коли в 2020 році Україна змінювала Стратегію ветеранських справ, Марта Пивоваренко була фасилітаторкою робочої групи з українського боку на 4-ьох денній робочій зустрічі із залученістю найвищого керівництва Міністерства оборони і Міністерства у справах ветеранів із боку США та України. На зустрічі говорили про інтегровані програми, які у США вже показали свою ефективність, про інструменти запобігання суїцидам серед військових та ветеранів, обговорювалась тема психічного здоров’я, програми переходу (більше про зустріч на сайті Міністерства у справах ветеранів  https://mva.gov.ua/ua/news/ukrayina-perejmaye-dosvid-ssha-u-zabezpechenni-teplogo-perehodu-pid-chas-povernennya-z-vijni-ta-zminyuye-strategiyu-veteranskih-sprav )

Пошук рішень, тонка, кропітка, довготривала робота, постійне навчання дипломатії є справжньою адвокацією. Так, робота Марти Пивоваренко та ГО «Спільнота Самодопомоги» по суті є Міжнародною адвокацією України. Адже, це системна діяльність, яка спрямована на представлення та захист інтересів українських захисників і їх сімей на міжнародному рівні. Марта Пивоваренко та ГО «Спільнота Самодопомоги» завжди використовують свій «голос» та свої можливості, щоб звертати увагу міжнародного співтовариства на проблеми та потреби цієї групи людей. Через зустрічі та співпрацю з представниками інших країн, зокрема з Джоном Бьорстлером з Департаменту у справах ветеранів США, створюються міжнародні партнерства. Ініціативи, спрямовані на розв’язання проблем українських захисників, потребують значних ресурсів і залучення уваги міжнародних партнерів допомагає в привертанні фінансової підтримки, технічної допомоги та інших ресурсів для реалізації проєктів та програм. 

 

Діяльність впроваджується ГО Спільноти Самодопомоги за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що фінансується USAID.

This project was provided by NGO Community Self-Help with ISAR Ednannia support within the USAID Ukraine Civil Society Sectoral Support Activity.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році