Місцеві депутати перестануть красти?

Активісти громадської організації “Освітньо-аналітитичний центр розвитку громад” розробили проект, завдяки якому мінімізуються маніпуляції при підготовці і прийняті сесійних рішень. Детальніше про ...

Додано:
taras.koctenko

ЦРГ
Місцеві депутати перестануть красти?

Активісти громадської організації “Освітньо-аналітитичний центр розвитку громад” розробили проект, завдяки якому мінімізуються маніпуляції при підготовці і прийняті сесійних рішень.

Детальніше про проект “Прозорі рішення влади” ми поспілкуємось з керівником організації та автором проекту Максимом Черкашином.

- В чому полягає власне ідея проекту?

 – Ми пропонуємо перевести процес підготовки та прийняття сесійного рішення цілком в електронний варіант. Таким чином депутат, міський голова чи начальник управління набирає проект рішення на гаджеті та відмічає тих, хто має його погодити. Автоматично проект рішення оприлюднюється і через 20 робочих днів може бути розглянуте на сесії.

А як цей процес відбувається сьогодні?

Якщо брати за приклад Тернопільську міську раду то спочатку проект рішення подається в оргуправління, потім потрапляє до міського голови або секретаря ради для резолюції, після чого в відділ ради та прес-службу. Далі депутатам та депутатським комісіям, профільним заступникам та управлінню правового забезпечення. Ви просто уявіть собі стоси паперу, який носять по кабінетам.

- Те, що Ви зараз пояснюєте більше стосується економії паперу, часу та людських ресурсів. А як це полегшить життя пересічному мешканцю?

 – Припустімо, що ви пересічний громадянин, який хоче дізнатись про проект рішення сесії. Перша проблема – це знайти його на сайті, друга – той абзац тексту, який ви знайдете мало про що вам скаже, третя – ви не знаєте дату його оприлюднення, четверта – ви не знаєте що про нього сказали юристи бо не бачите їх висновків, п’яте – ви не знаєте що про це рішення говорили депутати профільної комісії і підтримали його чи ні. І ще, як виявилось, є проекти рішень яким по пів року і вони досі не розглядались на профільних комісіях. Завдяки нашому проекту ви зможете бачити шлях проходження проекту рішення від його реєстрації, висновків комісій та юристів до самого голосування сесії.

- Яким чином проект допоможе місцевій владі стати більш відкритою?

Завдяки системі Prozorro громадяни мають можливість відслідковувати ефективність використання коштів. Завдяки нашому сервісу громадяни зможуть впливати ще на етапі прийняття рішень. Окрім іншого це стосується й використання бюджетних коштів та комунальної власності. Прозорість процесів унеможливить маніпуляції з боку органів самоврядування при підготовці та прийняті рішень. 

Проект “Прозорі рішення влади” є учасником конкурсу “Apps4Cities Challenge” покликаний розв’язувати міські проблеми за допомогою технологій, створення потрібного та цікавого сервісу для громади, влади чи бізнесу. Підтримати його можна за посиланням .


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи