Місцеве самоврядування Луганщини використовує заборонені електронні ресурси?

Громадська організація «Луганська коаліція «Громадяни за прозорість дій влади» дослідила електронні декларації посадовців, які представляють органи державної влади та місцеве самоврядування в ...

Місцеве самоврядування Луганщини використовує заборонені електронні ресурси?

Громадська організація «Луганська коаліція «Громадяни за прозорість дій влади» дослідила електронні декларації посадовців, які представляють органи державної влади та місцеве самоврядування в чотирьох районах Луганської області. Окрему увагу було приділено питанню інформаційної безпеки в регіонах.

У довідниках телефонів і електронних адрес Троїцької, Сватівської, Новопсковської та Білокуракинської райдержадміністрацій, отриманих у відповідь на інформаційні запити, електронні поштові скриньки більшості посадовців-декларантів знаходяться на українських серверах. Зокрема: ukrtel.net, ukr.net, i.ua, meta.ua, gov.ua, inet.ua, а також – на gmail.com.  

Відповідно до наданої інформації (довідники РДА), 12 з56 голів сільських та селищних рад чотирьох районів Луганщини й досі не змінили електронні потові скриньки та використовують для листування ресурси mail.ua та yandex.ua.

Що свідчить: або про халатність посадовців РДА щодо обліку даних, або про невиконання чинного законодавства та правил інформаційної безпеки очільниками місцевих рад, попри Рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року, яке було введено в дію Указом Президента України № 133/2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Найбільша кількість таких випадків зафіксована в Троїцькому районі Луганської області: 6 з12.

Антикорупційний проект «Через декларації до прозорої влади в Луганській області» отримує фінансову підтримку в межах проекту ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору»). Моніторинг проводився у відповідності до положень «Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» і Закону України «Про запобігання корупції».


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Залучення громадян — це основа якісного та демократичного врядування: представники ОМС успішно завершили навчальну програму з врядування

«Партнерство заради розвитку»: як громади виграють від співпраці з громадськими організаціями

Громадський контроль як інструмент якісної відбудови: кейс села Малий Вистороп

Що не так з державним механізмом підтримки цивільних полонених та як це вплине на репарації від РФ в майбутньому

Набір слухачів Української Миротворчої Школи для громад

У Миколаєві стартують безоплатні психологічні воркшопи для дітей та батьків — деталі