Mezzanine, Masterskaya та Інститут звуку отримали грантову підтримку від «Креативної Європи»

Вчора, 20 січня 2021 року, були оголошені результати двох конкурсів Music Moves Europe, найбільшої програми ЄС для підтримки культурних та креативних індустрій «Креативна Європа». За конкурсом ...

результати3
Mezzanine, Masterskaya та Інститут звуку отримали грантову підтримку від «Креативної Європи»

Вчора, 20 січня 2021 року, були оголошені результати двох конкурсів Music Moves Europe, найбільшої програми ЄС для підтримки культурних та креативних індустрій «Креативна Європа». За конкурсом «Підтримка концертних залів» грант отримав київський арт-простір Mezzanine, а в рамках конкурсу «Спільне створення та спільне виробництво» фінансування отримали Будинок культури «Masterskaya» та ГО «Інститут звуку». Усі три організації стали лідерами своїх проєктів та загалом отримали майже 150 тис. євро на реалізацію проєктів.

Music Moves Europe – це підпрограма Європейської Комісії на підтримку музичного сектору, яка реалізується в рамках програми ЄС «Креативна Європа».

Столичний арт-простір Mezzanine, який вже багато років є улюбленим місцем виступів молодих українських артистів, отримав фінансування на проєкт “How far is now”. В рамках якого чотири музичні майданчики з України, Бельгії (Promotion de Associations Namuroises Actives en Musiques Actuelles (PANAMA)), Нідерландів (Promotion Stichting Asteriks) та Польщі (Ośrodek Działań Artystycznych “Firlej”) обміняються командами для обміну досвідом, вивчення нових можливостей роботи та співпраці. Бюджет проєкту: 54,915.00 євро (90 % покриває «Креативна Європа»).

Будинок культури Masterskaya, засновником якого є відомий український музикант та продюсер Іван Дорн, буде реалізовувати проєкт “MasterCamp”. Це комплексна освітня програма для музикантів у регіонах. Завдяки їй музиканти отримають всебічні знання про те, як працює музичний ринок, а також теоретичні та практичні навички у створенні музичних композицій. Бюджет проєкту: 49,411.00 євро (85 % покриває «Креативна Європа»).

Ще одну освітню ініціативу буде реалізовувати ГО «Інститут звуку», перший в Україні великомасштабний проєкт, пов’язаний із сучасною музикою. Їх проєкт Womens Sound разом з музичною мережею Konstmusiksystrar (Швеція) та платформою Oramics (Польща) організовують WOK – collaborative pot, резиденцію для жінок, які працюють у сфері сучасної електронної музики. Вона відбудеться у Києві, на неї буде відібрано 21 учасник з 3-х країн. Бюджет проєкту: 65,460.00 євро (76 % покриває «Креативна Європа»).

У 2020 році завершилась перша семирічка програми ЄС «Креативна Європа». Україна приєдналася до програми у 2016 році, за цей час було підтримано 38 проєктів за участі українських організацій, з загальною сумою фінансування майже 5,5 млн євро. Наразі програма продовжена з 2021 до 2027 року з бюджетом більш ніж 2,4 мільярда євро.

Програма «Music Moves Europe» (MME) є основним інструментом Єврокомісії для підтримки музичного сектору. Вона була розроблена на основі низки зустрічей з представниками індустрії, які відбувались, починаючи з 2015 року. Після чого «Music Moves Europe» була запущена як стратегічна ініціатива Комісії та зараз загалом слугує для підтримки музичного сектору країн програми «Креативна Європа».

«Креативна Європа» – це рамкова програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є розвиток сектору культурних та креативних індустрій (ККІ) в країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції та захисту культурного та мовного розмаїття.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей