Мешканці Недобоївської громади та молодь ВПО вивчали інструменти громадської участі

16 грудня у Недобоївській ТГ зібралися представники й представниці місцевих мешканців, ОМС і молоді ВПО, щоб разом напрацювати ідеї для підвищення залученості до ухвалення рішень у громаді. Зустріч ...

Молодь ВПО у Недобоївцях
Мешканці Недобоївської громади та молодь ВПО вивчали інструменти громадської участі

16 грудня у Недобоївській ТГ зібралися представники й представниці місцевих мешканців, ОМС і молоді ВПО, щоб разом напрацювати ідеї для підвищення залученості до ухвалення рішень у громаді. 

Зустріч відбулася у межах проєкту «Підтримка інтеграції молоді з числа ВПО», що втілюється в рамках програми «Мріємо та діємо».

«Недобоївська громада є більше транзитною, оскільки в ній дуже багато переміщених осіб, які приїжджають і згодом їдуть далі, – розповідає Олена Матвійчук, керівниця проєкту. – У громаді переважно залишаються люди старшого віку, молодь відповідно намагається знайти роботу. Тому під час розробки дорожньої карти увага була зосереджена на тому, чи взагалі знають мешканці та переміщенні особи, які є інструменти механізму участі».

Учасники та учасниці зустрічі з розробки дорожньої карти із залучення різної аудиторії до розвитку громади, дискутували про те, що взагалі варто зробити, щоб переміщені особи були активнішими. За словами присутніх, наразі дуже мала кількість людей бере участь в обговореннях чи подає власні ініціативи, більшість звертаються по гуманітарну допомогу.

За словами Олени Матвійчук, хоча до розробки дорожньої карти долучилося не так багато людей, як хотілося б, проте у підсумку вдалося напрацювати цікаві ідеї. 

Одним з першочергових планів для громади буде розробка інформаційного постера, на якому розміщуватимуться всі інструменти, наявні у громаді, з активними QR-кодами. Очікується, що завдяки цьому мешканці громади та представники й представниці молоді ВПО, які проживають у Недобоївцях, будуть мати більший доступ до інформації, читатимуть та, відповідно, знатимуть, куди звертатися з ініціативами та ідеями.

 

Проєкт «Підтримка інтеграції молоді з числа ВПО» втілюється в рамках програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін