Менська громада оновила Стратегію розвитку громади в частині охорони довкілля

Депутати Менської міської ради проголосували «ЗА» оновлення Стратегії розвитку Менської міської ОТГ на 2018–2024 роки в частині охорони довкілля на черговій сесії, яка пройшла 30 червня 2021 року. Що ...

Додано:
Nataliya Drozd

02
Менська громада оновила Стратегію розвитку громади в частині охорони довкілля

Депутати Менської міської ради проголосували «ЗА» оновлення Стратегії розвитку Менської міської ОТГ на 2018–2024 роки в частині охорони довкілля на черговій сесії, яка пройшла 30 червня 2021 року.

01 02

Що таке Стратегія розвитку громади та навіщо її оновлювати? Особливо в частині охорона довкілля.

Стратегії — це довготермінові плани розвитку, які розробляються, як правило, на 7-10 років. Це бачення куди рухається громада. Проте реалізується Стратегія через щорічні плани та програми розвитку, конкретні проекти, на які виділяються чи залучаються кошти. Тому Стратегія не залежить від політичних змін чи зміни місцевого керівництва.

Кожен з нас бажає жити в такому місці, де є доступ до чистої води та повітря, споживати екологічно чисті харчові  продукти; мати благоустроєні території.  Тому ми маємо включити в Стратегію ті напрямки, виконання яких, в першу чергу, позитивно вплине на навколишнє середовище у майбутньому.  І це не лише догляд та збереження довкілля, але й задоволення елементарних людських потреб.

Наразі в Стратегії Менської громади є розділ про екологію і акцент робиться на поглиблення дня річок (п. 2.1.1) і на налагодження системи збирання та утилізації сміття (2.1.3). Але перше (поглиблення дня річок) не вирішує причину проблеми, а лише забезпечує “косметичні” зміни. Друге (утилізація сміття) також направлене більш на “косметичні” зміни. Бо сміття, яка валяється на вулицях і на полігонах, це, звісно, не гарно, але завдає менше шкоди, ніж діяльність підприємств.

03 04

Основна перевага громад, які мають та вчасно оновлюють Стратегію розвитку – вони знають чого хочуть досягнути, які потрібні ресурси, що для цього треба робити, коли і якими силами.

Тому дуже важливо залучити всіх небайдужих до процесу розробки чи оновлення місцевої Стратегії.

Ми провели понад 15 інформаційних зустрічей в селах Менської громади, пояснюючи саму сутність Стратегії розвитку та збираючи пропозиції до її покращення стосовно охорони довкілля.

Попередньо було погоджено всіма учасниками, що Стратегія однозначно потребує доопрацювання, зокрема, потрібно включити такі напрямки як, очищення відходів підприємств (очисні споруди або поганої якості, або їх взагалі немає), безпечне зберігання відходів,  реконструкція очисних споруд та інженерних мереж, тощо. Ці напрямки будуть викорінювати причини екологічних проблем, а просто боротись з наслідками.

Але, звичайно ж, наявність Стратегії розвитку громади, яка просто існує на папері, не створює жодних переваг, якщо не працювати над її реалізацією.

Тому Центр Доброчин запропонував супроводження 2 місцевих екологічних ініціатив на виконання оновленої Стратегії.

05

«Проект здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

EU4USociety – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

Матеріали, опубліковані на цій сторінці, є виключною відповідальністю ГО Центр Доброчин та необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу або Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін