Медики в Татарбунарах готуються до можливого поширення в регіоні COVID-19

За інформацією Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари, медики в громаді готуються до можливого поширення в регіоні COVID-19. Також цими питаннями зайнявся нещодавно створений оперативний ...

1073
Медики в Татарбунарах готуються до можливого поширення в регіоні COVID-19

За інформацією Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари, медики в громаді готуються до можливого поширення в регіоні COVID-19. Також цими питаннями зайнявся нещодавно створений оперативний штаб. Керівник Координаційного офісу безпеки та член штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Леонід Семененко в традиційному дайджесті надає оперативну інформацію від різних служб про ситуацію в громаді щодо ситуації з коронавірусом станом на ранок 7 квітня.

 

Як повідомив в.о. генерального директора КНП «Татарбунарська центральна районна лікарня» Олександр Карпенко, станом на 9 годину 7 квітня  інфікованих на коронавірус на території району не виявлено. Медичні працівники забезпечені захисними масками, спецодягом та окулярами, дезінфікуючими та миючими засобами. Під керівництвом медичного директора лікарні, 03 квітня з працівниками інфекційного відділення проведено практичні заняття по одяганню спеціальних костюмів та індивідуальних засобів захисту. Розроблено алгоритм та покрокова інструкція з цього питання, виготовлені фото з порядком одягання спеціальних костюмів.

Крім цього, у лікарні визначилися з приміщеннями, які будуть задіяні у разі виявлення підозри на коронавірус. Так, приміщення колишнього ЛОР-відділення буде використовуватися для того, аби в ньому розміщувалися контактні до хворої особи. Інфекційне відділення буде приймати хворих середньої ступені важкості, а важкохворі скеровуватимуться санітарним транспортом до Ізмаїльської інфекційної лікарні.

Лікарі також нагадують, що карантин це не час для гулянок та свят, просять мешканців міста та району дотримуватися правил знаходження на карантині і не наражати ані себе, ані своїх близьких на смертельну небезпеку.

Директорка КНП «Татарбунарський центр первинної медико-санітарної допомоги» Світлана Стогній повідомила про те, що під час знаходження на обсервації громадян України, які прибули з Республіки Молдова, на базі  Будинку для літніх людей (с. Лиман Татарбунарського району), там постійно знаходилися 3 медичних працівника, які моніторили  їх фізичний стан. Наразі, усі ці громадяни знаходяться на обсервації в одному з санаторіїв м. Одеси. Лікарі та медичні працівники Центру продовжують заходи профілактичного характеру. До теперішнього часу, в аптеках відсутні антисептичні засоби, деякі види лікарських препаратів та захисні маски.  

Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко повідомив, що силами управління ГУ Держспоживслужби та УМКВ проведено планові заходи по дезінфекції приринкової території, парків, скверів, автобусних зупинок, під’їздів багатоповерхових будинків та площ міста. Продовжується робота з питань контролю за виконанням мешканцями міста карантинних обмежень. Працює комісія виконавчого комітету, на якій заслуховується інформація керівників служб щодо діяльності по виконанню заходів, направлених на протидію розповсюдженню захворювання на коронавірус. Працюють усі магазини  продовольчої групи, хімічних засобів та особистої гігієни, овочеві, з реалізації засобів зв’язку.  

Як повідомляє керівник міськрайонного сектору ДСНС Роман Школа, службовці сектору двічі на день на службовому авто виїздять на площі та вулиці міста та через гучномовці інформують громадян про порядок їх знаходження в громадських місцях та дотримання обмежень встановлених карантином. Андрій Міхов, керівник АС «Татарбунари»  інформує, що акція з надання безоплатної допомоги у перевезенні працівників медичних закладів з місця їх постійного проживання до місця роботи продовжується. До цього задіяно чотири одиниці автотранспорту. Більш детальна інформація за номером телефону: 0675938480. Представник поліції Олександр Мукієнко закликав громадян дотримуватися встановлених карантинних правил, приділити увагу посиленню охорони та збереження особистого майна, бути відповідальними  у своїх діях.

1 квітня 2020 створено оперативний штаб з протидії коронавірусу в Татарбунарському районі. Начальником штабу призначено керівника КНП «Татарбунарський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Світлану Стогній. До складу штабу були долучені керівники служб та підрозділів районної державної адміністрації, представники ДСНС, поліції, депутатського корпусу та керівництва районної ради, а також представники громадських організацій. На засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яке відбулося 06 квітня під головуванням керівника робіт Геннадія Чебана, йшлося про те, як влада району та органи місцевого самоврядування готуються до можливого розповсюдження захворювань на коронавірус у районі. Зокрема, представники поліції доповіли, що у районі працює три мобільні групи по перевірці дотримання обмежень, введених Кабінетом Міністрів з 6 квітня. Основним, у діяльності поліції на первинному етапі, як зазначив її представник Євген Зубак, є попередження громадян про виконання вимог карантинних обмежень. І лише у разі грубого їх порушення поліцейські будуть вживати заходів адміністративного реагування.

Від імені Координаційного офісу безпеки традиційно звертаємось до мешканців міста Татарбунари та району та закликаємо зберігати спокій, мити руки, бути відповідальними, довіряти перевіреній інформації та не поширювати чутки та фейки. Координаційний офіс безпеки працює в онлайн режимі і для отримання правової допомоги можна звертатися за телефоном (094) 962-30-24 та 48-024.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на 9:00 7 квітня в Україні 1462 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 45 летальних, 28 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 143 нові випадки. Наразі найбільше випадків коронавірусу виявлено в м. Києві — 253 випадки. В Одеській області наразі підтверджено 30 випадків випадків COVID-19.

Діяльність Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», а також Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей