Маріупольський місцевий центр з надання БВПД відстояв право жінки на отримання аліментів

За допомогою фахівчині  центру жінка домоглась отримання  аліментів  на себе та утримання неповнолітньої дитини з інвалідністюДо Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної ...

аліменти
Маріупольський місцевий центр з надання БВПД відстояв право жінки на отримання аліментів

За допомогою фахівчині  центру жінка домоглась отримання  аліментів  на себе та утримання неповнолітньої дитини з інвалідністю

До Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка М., із заявою про надання безоплатної вторинної правової допомоги із складення позову про стягнення аліментів з чоловіка на утримання неповнолітньої дитини та дружини, яка доглядає за дитиною з інвалідністю.

Клієнтка є внутрішньо переміщеною особою, з 2000 року знаходиться у зареєстрованому шлюбі з чоловіком, від якого має неповнолітню дитину 2004 року народження з наявним діагнозом синдром Дауна. Оскільки, дитина потребує постійного догляду, жінка позбавлена можливості працювати та забезпечувати себе та свою дитину належним чином. Єдиними джерелами доходу є державна соціальна  допомога та допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання.

Так, наказом Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від  01.07.2019 №1440 для представництва інтересів в суді, громадянки М., було уповноважено начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Вікторію Афоніну.

Ознайомившись з документами та переконавшись у наявності підстав для звернення до суду, фахівчиня центру склала позов про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини з інвалідністю, у розмірі ¼ частки з усіх видів заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та на її утримання у розмірі 1/6 частини усіх видів заробітку чоловіка всього часу проживання з дитиною з інвалідністю та опікуванням нею.

Під час судового розгляду суд отримав відзив на позовну заяву клієнтки, в якому чоловік просив відмовити у задоволені позову в повному обсязі, посилаючись на те, що жінкою не надано доказів спільного проживання з дитиною та що дитина знаходиться на її утриманні. Також  зазначив, що працює слюсарем-ремонтником, та не спроможний  надавати матеріальне утримання 1/6 частини заробітку, оскільки йому не буде навіть залишатись прожиткового мінімуму  встановленого для працездатної особи. Крім того, він перебуває на «Д» обліку, а жінка працює та отримує дохід, та дитина не потребує постійного стороннього догляду.

В свою чергу громадянка М., разом з фахівчінею центру  підтримали позовні вимоги в повному обсязі.

Проаналізувавши усі матеріали справи, та врахувавши докази надані громадянкою М., суд встановив факт неспроможності дитини обходитись без постійного стороннього догляду, чоловік отримує регулярну заробітну плату, а отже  має можливість надавати матеріальну допомогу громадянці М.

Тому, врахувавши усі обставини справи, суд дійшов  висновку, що позовні вимоги громадянки М. про стягнення аліментів на дитину у розмірі ¼ частини з усіх видів заробітку підлягають задоволенню у повному обсязі, а позовні вимоги щодо стягнення аліментів на дружину протягом всього часу проживання з дитиною-інвалідом та опікування нею, – частково: у розмірі 1/12 частини з усіх видів заробітку та доходів щомісячно, починаючи з дня подачі позову.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями звертайтесь до центрів з надання безоплатної правової допомоги.
Адреси та телефони центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги можна дізнатись, зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?