Мандрівний Doсudaуs UA набирає шалених обертів

В рамках місячника Правових знань у Компаніївській, Живанівській загальноовсвітніх школах І-ІІІ ступенів, районній бібліотеці для дітей 3 грудня 2015 року було проведено показ двох документальних ...

PIC_0644
Мандрівний Doсudaуs UA набирає шалених обертів

В рамках місячника Правових знань у Компаніївській, Живанівській загальноовсвітніх школах І-ІІІ ступенів, районній бібліотеці для дітей 3 грудня 2015 року було проведено показ двох документальних фільмів на правову тематику, які презентувала ГО «Взаємодія»- організатор ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Doсudaуs UA. Вже не перший рік цей фестиваль захоплював своїми неординарними фільмами не лише дорослих, а й дітей, і ось цього року – нові незабутні враження від неперевершених режисерських робіт.

 

 

 

DSCN0044 PIC_0622 PIC_0626 PIC_0641

Старшокласники переглянули документальний фільм «Зламані гілки» (Ізраїль, режисер Аяла Шарот) про долю єврейських сімей в роки Другої світової війни. Учні стали свідками страшної трагедії, яку пережила героїня фільму та її подруга, втративши своїх рідних лише через те, що вони були євреями. Ці дівчата чудом врятувалися від смерті, потрапивши у 14-літньому віці до Ізраїлю, тоді, коли їхні батьки, брати  та сестри були жорстоко вбиті фашистами. І хоч минуло вже багато часу,  дівчата сьогодні стали старенькими бабусями, та вони з трепетом в серці згадують своє дитинство, яке вони провели у польському селі разом з рідними, дбайливо зберігаюь кожну фотографію, кожен лист від рідних, пам’ятають дитячі пісні та вірші, а фото своїх батьків головна героїня все життя носить у своєму медальйоні. Зі щемом в серці та сумом в очах учні обговорювали цей фільм. Ніхто не лишився байдужим до побаченого, адже всі помітили, що єврейські діти весь час страждали від принижень людської гідності, їм не дозволяли відвідувати єврейські школи, відбирали майно, гроші, а потім і життя. Учні прийшли до висновкеу, що кожна нація має право  на гідне життя і не можна принижувати та знищувати людей лише за їхнє походження чи інший колір шкіри. Люди повинні бути рівними і якщо не любити один одного, то хоча б мирно співіснуввати. А зло завжди породжує ще більше зло.

Фільм «Габріель повідомляє з чемпіонату світу» (Нідерланди, режисер Ельс ван Дріль) розповів дітям про те, як в Бразилії готувалися до чемпіонату світу з футболу 2014 року. Яка, здавалося б, незабутня подія чекала бразильців! Але що ж насправді? Виселені цілі райони, зруйновані домівки бідних людей, щоб збудувати новий стадіон та готелі для іноземних туристів, що прибудуть на чемпіонат. Страждають насамперед діти, які втратили свій дитяччий майданчик, своїх друзів, яких розселили по різних районах і вони втратили надію на те, що зможуть побачити такий очікуваний чемпіонат світового рівня. Всі зусилля влади було витрачено на те, щоб догодити інтуристам та заробити на них купу грошей, а про місцевих жителів ніхто не дбає. Після перегляду фільму жоден учень не хотів б ви, щоб у нашому місті пройшов чемпіонат світу з футболу. Також учні були вражені сміливим вчинком хлопчика Габрієля, жителя Бразилії, який зняв правдивий фільм про становище жителів його міста. Таким чином він допоміг багатьом своїм землякам відстояти своє право на житло та гідне життя.

Мандрівний кінофестиваль документальних фільмів Doсudaуs UA набирає шалених обертів і стає все популярнішим в учнівських колективах, адже усі фільми викликають бурі емоцій та багато роздумів і навіть суперечок. Учителі прийшли до висновку, що за такими фільмами майбутнє, бо глядачам вже набридли «мильні опери» та провокаційні ток-шоу по телебаченню, хочеться чогось справжнього! І ось, нарешті!

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи