Мандрівну виставку «На Зламі» відкрили в Немирові

2 серпня в м. Немирів на Вінниччині у приміщенні Музею історії та етнографії Немирівської міської ради (вул. Соборна, 185) Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентував мандрівну виставку ...

Додано:
eucci

1photo
Мандрівну виставку «На Зламі» відкрили в Немирові

2 серпня в м. Немирів на Вінниччині у приміщенні Музею історії та етнографії Немирівської міської ради (вул. Соборна, 185) Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентував мандрівну виставку «На Зламі».

Виставка складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений одній із проблем – «зламам», які відбулися з українським суспільством з 2014 року внаслідок війни. «На Зламі» демонструє особисті переживання постраждалих про страх перед війною, невизначеність, життя у правовому вакуумі, руйнування сімейних зв’язків, злам звичного життя та незаконні ув’язнення цивільних на непідконтрольній території України, труднощі адаптації ВПО тощо. Виставка не лише пропонує інформацію про пережиті українцями суспільні трансформації, але і спонукає замислитись над питаннями про відновлення справедливості та реінтеграції окупованих територій.

Подорожує «На Зламі» з 2019 року і відвідала вже понад 50 міст України.

Аналітик СЦГІ Нестеренко Надія зазначила, що виставка заснована на матеріалах, зібраних до повномасштабного вторгнення, і дає можливість під іншим кутом подивитись на нього:

«На зламі дає нам змогу побачити, що окупувавши частину територій у 2014 році Росія не вситилася, а повернулася з більшою агресією. Подивіться на теми стендів – злам рутини, вибір покинути чи залишитися, демографічні зміни, незаконні затримання, сексуальне насилля.  Це все відбувається зараз з більшою силою та охоплює більші території. Тепер ці злочини більш відомі широкому загалу, але вони систематично здійснюються з 2014 року».

Під час відкриття колишній полонений Андрій Оленін на прикладі свого незаконного ув’язнення пригадав участь росіян в розгортанні війни на Донбасі:  

«2014 рік, жовтень. Ще Росія розповідає щось про громадянську війну, ще про якийсь конфлікт з імперіалістами. А тут я, цивільна людина, не маю відношення до Збройних Сил і чи до чогось подібного, і мене допитує майор іншої країни, Російської Федерації».

Він також розповів про те як у 2014 році відбувалося захоплення, про проукраїнські мітинги в Донецьку та про людей, які залишаються в окупації.

Серед іншого, учасники презентації обговорили власну відповідальність українців за розвиток подій та поміркували як має відбуватися ефективна протидія російській агресії.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Безпека людини в контексті громад: опитування МПР показало найбільші занепокоєння жителів громад

«Оцінка результатів надання послуг військовим та цивільним з ампутаціями»: результати дослідження

У Варшаві відбулася міжнародна робоча зустріч з протидії мові ворожнечі в умовах війни та політичної кризи

Відбувся міжнародний семінар «Застосування підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

В Ріпкинський громаді на Чернігівщині працюють над Статутом громади

“Що відбувається?”: проміжні результати спільного проєкту ІМІ та Суспільне Чернігів