Майбутнім виборцям – про виборчі права

29 січня 2019 року громадський омбудсмен з виборчих прав у Харківській області Юрій Чумак провів зустріч із молоддю у м. Балаклії. Просвітницький захід відбувся у Балаклійській філії Харківської ...

Додано:
kobzar

Балаклія_зустріч
Майбутнім виборцям – про виборчі права

29 січня 2019 року громадський омбудсмен з виборчих прав у Харківській області Юрій Чумак провів зустріч із молоддю у м. Балаклії. 

Просвітницький захід відбувся у Балаклійській філії Харківської гуманітарно-педагогічної академії, і на зустріч були запрошені студенти та студентки навчального закладу, яким вперше випаде право голосувати в 2019 році.

Правозахисник розповів юнакам та дівчатам про повноваження та обов’язки громадських омбудсменів з виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА, повідав про основні етапи цьогорічної кампанії з виборів Президента України.

Ю. Чумак роз’яснив важливість ролі кожного виборця у виборчому процесі, наголосив на необхідності займати активну позицію: брати участь у виборах, повідомляти про виборчі правопорушення та протидіяти ним.

З молодими людьми була розіграна вправа «Факти та міркування», яка наочно показує, що при прийнятті рішень необхідно керуватися точною перевіреною інформацією (фактами), а не всілякого роду домислами та фейками.

«Треба до свого вибору підходити свідомо, читати програми кандидатів, вивчати інформацію про їх діяльність з різних джерел. І ні в якому разі не брати «подарунки» чи гроші від того чи іншого кандидата, оскільки за підкуп виборців передбачена кримінальна відповідальність – як для тих, хто покупає голоси, так і для тих, хто купується на таке», – підкреслив виборчий омбудсмен.

Наприкінці заходу Юрій Чумак розповів майбутнім виборцям, частина з яких є приїжджими (в тому числі – й внутрішньо переміщеними особами) та проживають у гуртожитку в Балаклії, про порядок тимчасової зміни місця голосування. Для чого необхідно з паспортом звернутися до місцевого відділу ведення Державного реєстру виборців, написати відповідну заяву та надати документ (довідку з місця навчання), що підтверджує необхідність зміни місця голосування. При цьому переселенці, що прибули з анексованого Криму та окупованих територій Донецької й Луганської областей, не зобов’язані надавати додаткові документи.

Нагадаємо, що на Харківщині перша подібна зустріч виборчого омбудсмена з молоддю відбулася 17 січня у Куп’янському медичному коледжі.

Довідково: основною метою діяльності громадського омбудсмена Громадянської мережі «ОПОРА» є захист активного та пасивного виборчого права, попередження порушень права на вільні і справедливі вибори в Україні за допомогою всіх доступних відповідно до законодавства можливостей (в тому числі й шляхом проведення публічних і просвітницьких заходів) та забезпечення невідворотності покарання за порушення виборчих прав.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи