Людмила Гусейнова стала лауреаткою Національної правозахисної премії 2021

9 грудня  платформа «Правозахисний порядок денний» в рамках 6-ї щорічної правозахисної НеКонференції провела нагородження лауреатів Національної правозахисної премії 2021. І цього року її отримала ...

20211209_173506
Людмила Гусейнова стала лауреаткою Національної правозахисної премії 2021

9 грудня  платформа «Правозахисний порядок денний» в рамках 6-ї щорічної правозахисної НеКонференції провела нагородження лауреатів Національної правозахисної премії 2021. І цього року її отримала правозахисниця в полоні – Людмила Гусейнова.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова вручила нагороду чоловіку Людмили Гусейнової, оскільки вона ув’язнена у Донецькому СІЗО вже понад 2 роки.

Screenshot_25

Людмила Гусейнова – цивільна полонена з окупованого Новоазовська, громадська уповноважена з прав дитини в ОРДО. 

Після окупації Людмила започаткувала всеукраїнський рух захисту прав дітей, які опинилися в нелюдських умовах існування, в селі Приморському, фактично на лінії фронту. Організувала регулярний збір та доправку до села приватним транспортом гуманітарної допомоги для дітей-сиріт та напівсиріт з Новоазовського інтернату, який Україна не встигла евакуювати, а бойовики розформували. Силами доброчинників, яких об’єднала Людмила, у школі створили бібліотеку української літератури, придбали комп’ютер, а кожна дитина отримувала листівки із Києва, Харкова, Львова, Одеси. 

Людмила відважно захищала права дітей перед місцевими чиновниками та поліцією так званої «ДНР», добилася звільнення кількох дітей, яких було запроторено до дорослої психіатричної лікарні як малолітніх злочинців. Персонально займалася влаштуванням на оздоровлення та опікою дітей, у яких було виявлено недокрів’я та плеврит внаслідок неналежних умов побуту. 

За активну правозахисну діяльність Гусейнову заарештували за фіктивними обвинуваченнями в шпигунстві, екстремізмі, тероризмі та, нібито, закликах до “повалення державної влади “ДНР” через що  вона провела 40 днів у секретній тюрмі «Ізоляція» та вже понад два роки ув’язнена у Донецькому СІЗО. У камері на 30 людей Людмила єдина «політична» серед жінок-кримінальних рецидивісток.  Її возили на допити в целофановому пакеті на голові та кайданами на руках на допити, а суд досі не відбувся, бо справу передано на дослідування. 

Навіть в ув’язненні правозахисниця продовжує діяльність: через свої контакти розшукує на підконтрольній території родичів жінок у СІЗО, аби ті клопотали про повернення їх на відбуття терміну в українських виправних установах.

Відмітимо, що в рамках Національної правозахисної НеКонференції щорічно збираються представники громадськості, органів державної влади та міжнародних структур для осмислення та пошуку відповідей на актуальні виклики у сфері прав людини, які постали перед Україною та світом. Майстерні НеКонференції проводилися за такими напрямками: «Реформи», «Війна, «Виклики», «Солідарність». Запис трансляцій можна знайти на фейсбук-сторінці «Правозахисний порядок денний» та “Центр громадянських свобод”, а  також  YouTube каналі “Центр громадянських свобод”.

Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що займаються вирішенням системних проблем законодавства та практики для захисту фундаментальних прав людини. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр прав людини ZMINA, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS та інші. Координацію роботи платформи здійснює Центр громадянських свобод. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу