Лише 46% державних установ оприлюднюють інформацію на порталі e-data

Лише 46% державних установ оприлюднюють інформацію на порталі e-data. «Кожен громадський активіст, журналіст, якщо відчуває за собою відповідальність, може написати звернення до відповідної ...

cri0711-112-825x400
Лише 46% державних установ оприлюднюють інформацію на порталі e-data

Лише 46% державних установ оприлюднюють інформацію на порталі e-data. «Кожен громадський активіст, журналіст, якщо відчуває за собою відповідальність, може написати звернення до відповідної організації або до уповноваженого з прав людини і вимагати виaконання законів України», – розповіла Анастасія Розлуцька, координатор проекту «Пошуково-аналітична система 007», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Проект «Пошуково-аналітична система 007» вдруге ініціював конкурс “Є-розслідування” на основі відкритих даних, який стартував 1 жовтня. Інформаційним партнером конкурсу є УКМЦ. Мета – популяризація відкритих даних, реформ, реєстрів та сервісів у сфері публічних фінансів, а також підвищення якості розслідувань шляхом використання порталу open data. «Ми як розробники добиваємося соціального ефекту. […] Ще виконуємо комунікативну функцію і поширюємо інформацію», – наголосила Анастасія Розлуцька на важливості залучення громадськості.

Конкурс, насамперед, направлений для журналістів, студентів та громадських активістів. Призовий фонд – 15 000 гривень, який розділять між собою 3 переможці. Роботи можна подати до 25 листопада, заявки приймаються від учасників віком до 35 років. «У них (роботах – прим. УКМЦ) мають використовуватися посилання або на портал e-data, або на «Пошуково-аналітичну систему 007», – наголосила Анастасія Розлуцька. З  повним переліком умов участі у конкурсі можна ознайомитись на сайті https://e-data.club. Голосування триватиме 2 тижні, паралельно працюватиме журі, 10 кращих матеріалів будуть опубліковані у збірку. «Напередодні оголошення конкурсу нами було проведено низку семінарів, тренінгів, воркшопів для студентів факультетів журналістики з 11 університетів України. Ми залучили 321 студента до тренінгів», – додала Анастасія Розлуцька.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку