Львівський університет поглиблює українсько-турецьку академічну співпрацю

Про налагодження тісної українсько-турецької співпраці в культурній та освітній сферах та перехід до реалізації задекларованих  намірів домовились під час зустрічі 27 жовтня Ректор Львівського ...

Додано:
Shemberko Tetyana

2015-10-28-collaboration-02
Львівський університет поглиблює українсько-турецьку академічну співпрацю

Про налагодження тісної українсько-турецької співпраці в культурній та освітній сферах та перехід до реалізації задекларованих  намірів домовились під час зустрічі 27 жовтня Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник і проректор із науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим із представниками турецької сторони – головою правління Українсько-турецького культурного центру «Сяйво»(УТКЦ) Гьокханом Деміром, головою установчого комітету УТКЦ, професором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Сергійчуком і головою представництва УТКЦ у Львові Алі Ораном.

Під час діалогу сторони обговорили питання академічної мобільності викладачів і студентів, підтримки турецького лекторату, організації спільних заходів і можливості збільшення потужностей кафедри сходознавства Львівського університету, де викладають турецьку мову.

Ректор Володимир Мельник наголосив на тому, що  Львівський університет має угоди про співпрацю з турецькими університетами Сакар’я та Біледжік і тепер сторони  переходять до наступного етапу –  від декларацій до конкретних дій.

Представники Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» висловили свою готовність допомогти в реалізації спільних проектів, зокрема й фінансово.

Під час зустрічі також йшлося про деталі організації спільних заходів, які відбудуться вже в грудні 2015 року, зокрема проведення круглого столу на тему: «Сучасні українсько-турецькі відносини: прискорення через Чорноморський діалог» та щодо підготовки до відзначення 90-річчя від дня народження професора Ярослава Дашкевича, на честь якого в Університету названо кафедру сходознавства і завдяки зусиллям якого в Університеті було запроваджено вивчення турецької мови та літератури.

Ректор Університету ознайомив учасників зустрічі з традиціями та розвитком сходознавства у Львівському університеті, зосередивши увагу на турецькому аспекті – вивченні турецької мови, літератури, культури.

 «Сьогодні кафедра сходознавства готує фахівців із п’яти спеціальностей: «арабська мова та література», «перська мова та література», «японська мова та література», китайська мова та література» й «турецька мова та література». У минулому році  ми вперше набрали на І курс 12 осіб, які виявили бажання вивчати турецьку мову,  і відкрили спеціальність «турецька мова і література». А цього року ліцензійний обсяг становив 20 місць, із них 4 місця – державного замовлення», –  зазначив Ректор Володимир Мельник, додавши, що ці кроки щодо вивчення турецької мови та літератури необхідно зміцнювати, а це є неможливим без залучення турецьких колег

Додамо, що студенти Львівського університету мають можливість вивчати понад 30 іноземних мов, зокрема більше десяти східних мов та всі слов’янські мови.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи