#LetMyPeopleGo закликає світ побачити кричущі порушення прав «в’язнів Кремля»

Активісти правозахисної кампанії #LetMyPeopleGo звернулися до представників ООН, Ради Європи, ОБСЄ, а також низки міжурядових правозахисних організацій з проханням звернути увагу на порушення ...

MIZHNARODNE ZVERNENNIA
#LetMyPeopleGo закликає світ побачити кричущі порушення прав «в’язнів Кремля»

Активісти правозахисної кампанії #LetMyPeopleGo звернулися до представників ООН, Ради Європи, ОБСЄ, а також низки міжурядових правозахисних організацій з проханням звернути увагу на порушення фундаментальних прав українців, що перебувають в ув’язненні в Росії за сфабрикованими кримінальними справами.

Нагадаємо, що сьогодні, згідно з підрахунками LMPG, Росія утримує в ув’язненні щонайменше 13 українців на території РФ, ще 12 – в окупованому Криму. На цих осіб системно чиниться тиск, а їх права порушуються. Окрім сфабрикованих кримінальних справ, ідеться про застосування фізичного та психологічного тиску, примусового надання російського громадянства, недопуск українських консулів та незалежних адвокатів, відмову в наданні медичної допомоги.

Подеколи таке ставлення призводить до тяжких наслідків.

Активісти LMPG звертають увагу на те, що життя щонайменше 4-х осіб зі списку LMPG перебуває в особливій небезпеці.

Зокрема, йдеться про Станіслава Клиха, який утримується в Грозному та проходить обвинуваченим по так званій «чеченській справі». Його психічний стан залишається вкрай нестабільним, що, на думку адвоката, могло бути спричинене застосування до нього насильства та психотропних препаратів. Утім, згідно з офіційно проведеною експертизою, Клих є здоровою людиною. Адвокати мають намір вимагати проведення незалежного дослідження, підозрюючи, що такий висновок зумовлений намаганням попередити «розвал» справи. Попри результати експертизи, досі актуальною залишається небезпека етапування Клиха до «психушки», що ще з часів радянських дисидентів було чи не найстрашнішою перспективою для політичних в’язнів.

Життя Надії Савченко, яка голодує вже протягом більш ніж 60-ти днів, – також перебуває в небезпеці.

Ще одна особа, ставлення до якої відзначається жорстокістю, – це Геннадій Афанасьєв, один із фігурантів так званої «справи Сенцова». Нагадаємо, що вибиті під тортурами свідчення Геннадія лягли в основу обвинувачення проти Сенцова, утім, Геннадій відмовився від свідчень прямо в судовому засіданні щодо Сенцова та Кольченка, за що зараз розплачується системними переслідуваннями в колонії, в якій він відбуває покарання. У Сиктивкарі йому постійно та безпідставно оголошують дисциплінарні покарання. Адвокат Геннадія стверджує, що це помста його підзахисному за його сміливий виступ проти системи.

Четвертий в’язень, життя якого перебуває в небезпеці – це 73-річний Юрій Солошенко, засуджений за «шпигунство» до 6 років позбавлення волі. Юрій Данилович дуже складно пережив етапування до Нижнього Новгорода, йому також відмовляли в наданні медичної допомоги. І хоча сьогодні його стан є відносно стабільним, зважаючи на його вік, а також серцеву хворобу, – Юрій Солошенко перебуває під перманентною загрозою.

До свого звернення до міжнародних структур активісти доклали низку документів, які підтверджують наведені з зверненні факти.

Листи зі зверненням були надіслані зокрема до генсека Ради Європи Т.Ягланда, президента ПАРЄ П.Аргамунта, президента Європейського суду з прав людини Г.Раймонді, Верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раад аль-Хусейна, помічника генсека ООН у галузі прав людини І.Шимоновича, а також доAmnesty International, Freedom House та ін.

Не лише згадані імена, а більшість осіб із оприлюдненого LMPG списку були піддані нелюдському поводженню і пережили тортури. Їх здоров’ю завдано непоправної шкоди. Низка скарг щодо їх справ вже були подані до Європейського суду з прав людини.

Повна інформація про всі кейси кампанії LMPG описана в звіті «28 заручників Кремля», доступному за посиланнями: англомовна версія http://bit.ly/1m7V1fy, російськомовна версія http://bit.ly/1Wtska6

Кампанія LetMyPeopleGo була ініційована Євромайдан SOS для захисту усіх ув’язнених за політичними мотивами громадян України в Росії та окупованому Криму. Кампанія ставить за мету звільнення всіх людей зі списку LetMyPeopleGo та контролює дотримання основоположних прав заручників Кремля, серед яких, свобода від тортур, право на вільний доступ адвоката, надання медичної допомоги тощо. Кампанію підтримали цілий ряд організацій в Україні та поза її межами: Центр Громадянських Свобод,People in Need, Фундація “Відкритий діалог”, Euromaidan Press, Євромайдан-Варшава, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, а також Міністерство закордонних справ України, Уповноважена з прав людини.

На даний момент кампанія опікується долею 13 ув’язнених на території Росії та 8 ув’язнених в окупованому Криму.

За перебігом кампанії можна стежити на її сторінці у Facebook


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE