Леся Українка: 150 імен

25 лютого виповнюється 150 років від Дня народження Лариси Косач-Квітки. Ювілейний 2021 рік — це нагода говорити не тільки про життя і творчість видатної української культурної діячки, а й про рідних ...

Леся Українка: 150 імен
Леся Українка: 150 імен

25 лютого виповнюється 150 років від Дня народження Лариси Косач-Квітки. Ювілейний 2021 рік — це нагода говорити не тільки про життя і творчість видатної української культурної діячки, а й про рідних людей Лесі Українки. Адже родина Драгоманових-Косачів — це взірець української еліти, що належить до української інтелігенції та культурного середовища другої половини XIX – початку XX ст. І навіть досі інтелектуально-мистецькі надбання цієї сімʼї є прикладом для наслідування для сучасних українців. 

Відтак активна просвітницька та меценатська діяльність родини Драгоманових-Косачів надихнула і зацікавила засновників благодійного фонду Zagoriy Foundation не лише долучитися до відзначення ювілейного року Лесі Українки — однієї з найвідоміших представниць видатної родини, а й стати партнерами масштабного Мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен». 

За словами співзасновниці БФ Zagoriy Foundation Катерини Загорій, фонд поділяє важливі цінності родини Драгоманових-Косачів — це єдність української сім’ї та розвиток культури, зокрема благодійної. Як свого часу видатна родина робила все для того, щоб поширювати українську національну ідею та культуру, так і команда Zagoriy Foundation на сьогодні роблять все для того, щоб сприяти утвердженню культури меценатства та філантропії в Україні.

«Ми надихаємось тим, що було в Україні багато років тому — історіями українських сімей, які створювали університети, будували церкви, створювали нову інфраструктуру. Ми впевнені, що це можливо й зараз. І ми впевнені, що зараз багато українських родин творять добро. Тому наша велика історія полягає у тому, щоб показати приклади українських сімей, які роблять різні, значні, хороші речі — великі і не дуже. Як сьогодні, так і раніше», — наголошує Катерина Загорій, співзасновниця благодійного фонду Zagoriy Foundation. 

Зазначимо, Zagoriy Foundation засновано у 2015 році Глібом, Катериною та Володимиром Загоріями для системної реалізації благодійних проєктів. Впродовж багатьох років родина передає значну частину своїх прибутків на благодійність.

Нагадаємо, 29 січня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 150-річчя від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки.

Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури і інформаційної політики та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти відбудеться серія заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки. Детальна інформація про всі події буде з’являтися на офіційному сайті: 150imenlesi.org, який розробила digital-агенція Postmen. Відвідувачі можуть підписатися на новини про різні заходи. 

25 лютого, у день народження Лесі Українки, відбудеться офіційне відкриття Масштабного мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» в Українському домі (вул. Хрещатик, 2). Подію можна буде відвідати з дотриманням карантинних вимог 25 лютого за запрошеннями, а з 26 лютого до 8 березня — вхід безкоштовний. 

Леся Українка: 150 імен 

Просимо вас звернути увагу, що під час проведення культурних подій продовжують діяти карантинні обмеження, яких необхідно дотримуватися: одягати респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот; дотримуватися соціальної дистанції між людьми, не більше однієї особи на 4 кв. м площі та дотримуватися заходів особистої гігієни.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?