Лабораторії творчого діалогу запрацюють у громадах 12 областей України

З листопада 2022 року  Спілка «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» розпочала реалізацію проєкту "Лабораторії творчого діалогу в громадах". Проєкт спрямований на ...

для прес релізу
Лабораторії творчого діалогу запрацюють у громадах 12 областей України

З листопада 2022 року  Спілка «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» розпочала реалізацію проєкту “Лабораторії творчого діалогу в громадах”. Проєкт спрямований на посилення діалогу як важливого інструменту реалізації місцевого самоврядування в українських громадах. Представники місцевого самоврядування опанують методологію діалогу з мешканцями та іншими зацікавленими сторонами та за підтримки проєкту зможуть самостійно провести діалогові заходи в своїх громадах і відпрацювати набуті знання та навички.

Після повномасштабного вторгнення росії особливо важливими для українського суспільства стала приналежність до демократичної частини світу, де поважають права та свободи людини, а голос кожного і кожної має значення. Водночас, щоб зберегти демократичні цінності і надалі, а також впровадити дієві демократичні процедури,  які  передують ухваленню рішень на місцевому рівні, країна має пройти певний шлях.  Серед важливих факторів для цього є формування у мешканців громад спроможності не лише очікувати якихось дій від органів влади, а й ініціювати процеси розгляду та ухвалення рішень, які їх стосуються. Одним із перевірених інструментів ефективної комунікації різних сторін на рівні громади є модеровані громадські діалоги.

Діалог є ефективним інструментом для комунікації, вирішення конфліктів і прийняття рішень громадою. Такі практики позитивно впливають на імідж громади, формують довіру, роблять її інвестиційно привабливою та викликають у жителів бажання жити в ній та розвиватися, – переконані ініціатори проєкту “Лабораторії творчого діалогу в громадах” з  команди Спілки «Громадські ініціативи України»

Невдовзі розпочнеться відбір зацікавлених громад у Вінницькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській, Чернівецькій та  Чернігівській областях.  Всього проєктом буде охоплено 120 громад України.

В рамках проєкту планується провести навчання для представників місцевої влади практикам застосування інструментів локальної діагностики потреб жителів та проведення діалогів. Це дозволить активніше залучати мешканців громад та інших стейкхолдерів до процесів прийняття рішень на місцевому рівні на наступні роки.

“Важливо, що результатом проєкту стане набуття партнерськими громадами досвіду вирішення питань місцевого значення через громадський діалог. В рамках проєкту плануємо організувати як мінімум два діалогові майданчики в кожній зі 120 відібраних громад. Переконані, що  в подальшому в  кожній громаді будуть навчені професіонали, які продовжать практику фасилітації громадських діалогів на постійній основі” – зазначив координатор проєкту,  голова Правління Спілки “Громадські ініціативи України”,  Юрій Степанець.

З питань додаткової  інформації звертайтеся за такими контактами:

E-mail [email protected]

Телефон 067 960 7264

 

Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році