Кримськотатарська мова має розвиватися!

20 вересня в Білогірську відбувся суспільно-значущий захід з розвитку кримськотатарської мови під назвою «Збереження та розвиток кримськотатарської мови».У заході взяли участь два десятка ...

Додано:
Vitalii Khomutov

IMG-7873
Кримськотатарська мова має розвиватися!

20 вересня в Білогірську відбувся суспільно-значущий захід з розвитку кримськотатарської мови під назвою «Збереження та розвиток кримськотатарської мови».

У заході взяли участь два десятка кримськотатарських громадських діячів, в тому числі редактор газети «Кирим» Бекір Мамут, координатор кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров, директор Зуйської кримськотатарської школи Акім Чолахаев, член ініціативної групи зі збереження культурної спадщини Криму Ескендер Ільясов, громадський діяч Талят Ільясов, журналіст Певат Зети, активіст громадського руху «Вільний Крим» Решад Меметов, меценат Шериф Османов та інші.

В ході конференції провели обмін думками про стан кримськотатарської мови, обговорили основні проблеми кримськотатарської мови в Криму.

Основним стрижнем заходу стала презентація роману Тимура Пулатова «Театр самураїв» кримськотатарською мовою.

«Чим більше книг виходить на рідній для кримських татар мові, тим краще мова розвивається, йде повернення до витоків мови, яка опинилася в складній ситуації. Збережеться мова  – збережеться народ. Даний роман – це не вигадана історія, все побудовано на реальних подіях», – заявив Тимур Пулатов на презентації.

В рамках заходу учасники відвідали місцеву визначну пам’ятку фортецю Таш-Хан, пам’ятник кримськотатарському вченому Бекіру Чобан-заде.

Учасники заходу висловили впевненість, що кримськотатарська мова має величезний потенціал для розвитку в Криму й має розвиватися і вони будуть робити все можливе для цього.

Керівник громадського руху “Вільний Крим” Віталій Хомутов


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році