Крим.Реалії представили спецпроект «Крим. Переможців не судять?» про фігурантів «справи 26 лютого»

Проект Радіо Свобода Крим.Реалії представив прем'єру спецпроекту «Крим. Переможців не судять?» про мітинг під Верховною Радою Криму 26 лютого 2014 року і фігурантів «справи 26 лютого». Через ...

Додано:
Olena D.

крим реалії
Крим.Реалії представили спецпроект «Крим. Переможців не судять?» про фігурантів «справи 26 лютого»

Проект Радіо Свобода Крим.Реалії представив прем’єру спецпроекту «Крим. Переможців не судять?» про мітинг під Верховною Радою Криму 26 лютого 2014 року і фігурантів «справи 26 лютого».

Через 2,5 роки біля будівлі Кримського парламенту зібралися родичі заарештованих кримчан у справі «26 лютого» – судового розгляду над учасниками мітингу під стінами кримського парламенту 26 лютого 2014 року. На мітингу між проукраїнською і проросійською стороною загинули двоє людей, ще 84 людини були визнані постраждалими. Щоправда, на лаві підсудних, після масових зіткнень у багатотисячному натовпі, виявилися тільки учасники проукраїнського мітингу, восьмеро кримських татар», – розповідають автори спецпроекту.

Зйомки проходили у серпні 2016 року, з того моменту відбулися десятки судів по «справі 26 лютого», адвокат Микола Полозов заявив про тиск на нього з боку Слідчого комітету Росії, прокуратури Криму, а також російської ФСБ.

Після анексії Криму Росією на півострові почали судити кримськотатарських активістів, які брали 26 лютого 2014 року участь у мітингу прихильників територіальної цілісності України, яким протистояли активісти партії «Русское единство», якою керував на той момент нинішній глава Криму Сергій Аксьонов.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, в тому числі, з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

«Справу Чийгоза» російський суд розглядає в рамках «справи 26 лютого» після того, як 20 липня суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, і окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

 

Джерело – КримРеалії

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»