Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

Команда Центру близькосхідних досліджень (AMRS) за підтримки NED провела круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”. Детальний опис буде опублікований пізніше, але вже зараз можна ...

1
Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

Команда Центру близькосхідних досліджень (AMRS) за підтримки NED провела круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”. Детальний опис буде опублікований пізніше, але вже зараз можна підбити підсумки проведення заходу.

2

Зустріч відбулася надзвичайно цікава, та настільки захопила учасників, що вони фактично забули про час. Панельні дискусії були настільки цікавими, захоплюючими та важливими що регламент практично не витримувався і кава-паузи та перерви використовувалися для продовження палких обговорень.

4

Учасники високо оцінили якість та продуктивність зустрічі, відзначивши, що кожного разу після таких заходів вони збагачуються новими думками та ідеями. Одним із ключових питань, що активно обговорювалося, стала робота з молоддю на окупованих територіях.

Експерти вважають це надзвичайно актуальною і гострою проблемою, яка потребує ретельного дослідження та розробки практичних механізмів впливу. Пролунали пропозиції залучати до цієї роботи психологів та аналізувати їхні звіти про взаємодію з молодими людьми в умовах окупації.

Важливим акцентом стала необхідність диференційованого підходу до територій з різним досвідом окупації – новоокупованих, староокупованих, Криму тощо. Наголошувалося на необхідності провести інвентаризацію та систематизацію різних режимів окупації, рівнів колаборації та опору. Це допоможе визначити оптимальні шляхи деокупації та відновлення для кожного регіону.

Окрема увага приділялася питанню бізнесу на окупованих територіях і проблемі колаборації підприємців з окупаційною владою. Учасники визнали, що це складне і суперечливе питання ще потребує детального вивчення та обговорення.

Загалом, зустріч виявилася надзвичайно продуктивною. Було висловлено багато важливих ідей та визначено ключові виклики у роботі з деокупованими територіями.

5

Планується продовжувати обговорення цих нагальних питань, формувати робочі групи та залучати більше експертів для комплексного вирішення викликів відновлення звільнених регіонів.

3

********
Про проект AMES “Сприяння публічному діалогу та інклюзивному відновленню у Південній Україні” – ТУТ.
З запитаннями, пропозиціями співпраці тощо прохання звертатися до Ігоря Семиволоса ([email protected]) та Сергія Данилова ([email protected]).


Тематика публікації:                         

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»