Кремль готує нову дезінформаційну кампанію проти України: моніторинг дотримання цифрових прав

Російські політтехнологи підготували черговий раунд дезінформаційної кампанії проти України, повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України. В серпні в адміністрації російського ...

Додано:
hrp

серпень 2023
Кремль готує нову дезінформаційну кампанію проти України: моніторинг дотримання цифрових прав

Російські політтехнологи підготували черговий раунд дезінформаційної кампанії проти України, повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України. В серпні в адміністрації російського президента відбулася нарада за участю кремлівських політтехнологів щодо чергового етапу інформаційної війни в українському та світовому медіапросторах. 

За даними розвідки, найближчим часом російська система дезінформації зосередиться на використанні наступних тем: «масова мобілізація», «зневіра українських партнерів у можливості перемоги», «український контрнаступ не має успіхів», «тотальна корупція» та «прекрасне життя на окупованих територіях». Для цього пропагандисти будуть використовувати наративи, нібито мобілізації підлягатимуть усі без винятку українці, незалежно від статі, віку, стану здоров’я, і нібито мобілізація стосуватиметься неповнолітніх. 

Моніторинг дотримання цифрових прав в Україні, який експерти Платформи прав людини здійснюють щомісяця під час воєнного стану, підтверджує дані розвідки: теми, які ворог найбільше використовував для створення пропаганди в серпні, стосувались українського контрнаступу, мобілізації, дискредитації ЗСУ та української влади. Загалом було виявлено 177 дезінформаційних повідомлень на 14 тем.

Результати моніторингу представлені в аналітичному звіті «Війна у цифровому вимірі та права людини» за серпень 2023 року.

Як і в попередні місяці, експерти також виявили й систематизували інформацію про:

  • кібератаки – за даними Держспецзв’язку, їх було 27 609 238, майже на 5 мільйонів більше, ніж у липні;
  • фішингові атаки – нарахували 4 510 нападів на державний сектор;
  • шахрайство в мережі – зафіксували 9 повідомлень і 17 судових рішень щодо притягнення до відповідальності за шахрайство в мережі;
  • порушення цифрових прав – під час моніторингу судової практики було виявлено 64 вироки в кримінальних справах, які стосуються питань свободи вираження поглядів; 27 з них містять факти, що свідчать про можливе порушення цифрових прав.  

Крім того, моніторинг виявив проблеми позасудового блокування веб-ресурсів або інформації на них, а також неправомірних відмов у доступі до публічної інформації. 

Більше актуальної інформації про дотримання в Україні цифрових прав – в аналітичному звіті «Війна у цифровому вимірі та права людини».

Переглянути звіт

Звіт за серпень 2023 року підготовлений у межах проєкту «Моніторинг ситуації з інтернет свободами в Україні», що фінансується ABA ROLI. 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи