Креативні рішення для українського суспільства шукали на UkraineLab в Херсоні

27 – 30 квітня в Херсоні відбувався всеукраїнський форум «UkraineLab: Лабораторія сталості для громадських ініціатив та культури». У форумі взяли участь представники 80-ти організацій та ініціатив ...

UkraineLab
Креативні рішення для українського суспільства шукали на UkraineLab в Херсоні

27 – 30 квітня в Херсоні відбувався всеукраїнський форум «UkraineLab: Лабораторія сталості для громадських ініціатив та культури».

У форумі взяли участь представники 80-ти організацій та ініціатив громадського, освітнього, культурного сектору. Професіонали зі сфер освіти, культури, медіа, громадського сектору обмінювалися практиками та інструментами, які дозволять стійко й ефективно працювати на довготривалу перспективу.

До Херсона на форум приїхали як представники знаних організацій, що десятиліттями працюють по всій території України, так  і молоді ініціативи з різних міст: від Чернівців до Старобільська Луганської області. Це і загальноосвітні школи, університети чи неформальні освітні об’єднання, бібліотеки, арт-проекти, правозахисні організації, професійні об’єднання та фестивалі.

Координаторки форуму UkraineLab Оля Дятел і Альона Каравай на офіційному відкритті в Херсонській міській раді

Координаторки форуму UkraineLab Оля Дятел і Альона Каравай на офіційному відкритті в Херсонській міській раді

Форум збирає діячів з різних секторів уже вп’яте. До цього форуми проходили в Києві та Івано-Франківську (2015), Краматорську і Слов’янську та Берліні (2016).

У 2017 року відбудеться завершальний, 6-й форум UkraineLab – в Івано-Франківську. Він створить платформу для зустрічі професіоналів з мереж UkraineLab та Social Impact Days задля практичного дослідження інноваційних екосистем та потенціалу ревіталізаційних проектів для міст України.

Протягом двох днів форуму UkraineLab учасники й учасниці працювали в тематичних групах з темами екологічної, соціальної, фінансової та організаційної сталості

Протягом двох днів форуму UkraineLab учасники й учасниці працювали в тематичних групах з темами екологічної, соціальної, фінансової та організаційної сталості

Співкоординаторка форуму UkraineLab Альона Каравай:

«UkraineLab задумувався як платформа для “зшивання” горизонтальних зв’язків між практиками та інноваторами з різних сфер та регіонів України. Ми намагаємося поєднувати максимально різних гравців: з культури, державного сектору, формальної освіти, медіа, соціального та креативного бізнесу та громадянського суспільства.

Але головним, що поєднує їх усіх, – досвідчених та початківців – є натхнення та пристрасть шукати нові (або добре забуті старі) креативні рішення для країни.

Зараз платформа UkraineLab перетворилася на живу спільноту однодумців, яким добре разом і працювати, і святкувати, в якій окремі члени мережі знаходять опору та “місце відновлення” в скрутні моменти втоми чи вигорання. А ще UkraineLab – це місце синхронізації дискурсів та підходів, які є потрібними та на часі, а також простір для синтезування нових сенсів».

Віталій Мороз (Інтерньюз Україна) прочитав лекцію "Коли читачі будуть готові платити за контент українських ЗМІ"

Віталій Мороз (Інтерньюз Україна) прочитав лекцію “Коли читачі будуть готові платити за контент українських ЗМІ”

Події перших трьох днів форуму відбувалися в приміщенні Херсонської міської ради та Обласної наукової бібліотеки ім. Гончара. Два дні учасники працювали в тематичних групах над темами сталого розвитку своїх організацій. Завершальний день форуму – інтелектуальний опен-ейр, до якого могли долучитися всі охочі, – приймала турбаза Петровець.

У цей день учасники спілкувалися з експертами на трьох тематичних майданчиках на теми: як формувати сталий культурний ринок, яка освіта потрібна для сталого розвитку суспільства та про підходи для сталості громадських ініціатив. Були запрошені експерти:

Олена Афанасьєва,  голова ЦГО Центр культурного розвитку “Тотем”;

Костянтин Почтар, автор сольного проекту Postman, гітарист та вокаліст гурту 5 Vymir;

Дарина Данильченко, координаторка магістерської програми «Управління неприбутковими організаціями» Інституту лідерства та управління УКУ;

Олександр Славський, програмний директор Impact Hub Odessa та координатор «Kiev Dialogue» в Одесі;

Альона Каравай, співзасновниця ГО Інша Освіта, проектна менеджерка в спілці MitOst e.V., керівниця проекту “Діалог заради змін”, співзасновниця простору для холістичних освітніх та культурних івентів “Хата-Майстерня”.

DSC_39661

На відкритті форуму зіграв херсонський гурт “Город Неспящих”, а завершив форум концерт київського інді-рок гурту 5 Vymir.

Організовує форум ГО «Інша Освіта», яка створює, випробовує та поширює найкращі практики альтернативних форм освіти, передусім, неформальної, та працює над становленням культури холістичного навчання. Партнером є спілка MitOst, яка вже 15 років поспіль розвиває різноманітну та відкриту мережу Центральної, Східної та Південної Європи зі своїми східними сусідами. Форум UkraineLab реалізується в рамках проекту «Діалог заради змін» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

DSC_36111

 


Тематика публікації:                          

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares