Креативна молодь профтехів представила власні бізнес-проєкти

4 та 5 березня у Львові відбувся Табір підприємництва для студентів семи закладів професійно-технічної освіти Вінницької, Київської, Львівської, Дніпропетровської та Чернівецької областей. Протягом ...

24_03_06_Табір підприємництва_фінал_JA Ukraine_Львів2
Креативна молодь профтехів представила власні бізнес-проєкти

4 та 5 березня у Львові відбувся Табір підприємництва для студентів семи закладів професійно-технічної освіти Вінницької, Київської, Львівської, Дніпропетровської та Чернівецької областей. Протягом двох днів 94 учня та 18 педагогів опановували підприємницькі навички під опікою успішних підприємців. А в кінці другого дня журі визначило 3 найкращі бізнес-ідеї серед 11 учнівських команд.

Переможцями стали учні з навчальної компанії «TeaVearse», м. Дніпро. Їхня бізнес-ідея – це виготовлення чаю в ізомальтових кульках. За словами учнів, ця продукція допоможе нормалізувати рівень цукру в крові, запобігти розвитку карієсу та поліпшити загальне самопочуття.

2 місце отримала мінікомпанія «Animators&Speakers company» з Київщини. Бізнес-проєкт команди – це творча агенція, яка розвиває мистецькі якості у дітей, підвищує рівень фінансової грамотності, екосвідомості за допомогою лекцій, тренінгів, майстер-класів. Також навчальна компанія організовує різноманітні тематичні ігри, арт-терапію та привітання зі святами.

3 місце посіла навчальна  компанія «EXPLOSIVE CHOCOLATE», м. Вінниці. Учасники представили ідею виготовлення та продажу шоколадних бомбочок з какао-наповненням. Це оригінальний подарунок, що здатен не тільки здивувати, але й покращити самопочуття – какао містить біоактивні речовини, які покращують кровообіг і знижують рівень стресу.

Інші команди представили не менш цікаві проєкти, спрямовані на вирішення екологічних, соціальних і побутових питань. Це натуральні снеки (фріпси, пастила, овочевий зефір), корисні цукерки для дорослих і дітей, оригінальні набори-букети з солодощів, шопери, екологічні товари для дому з індивідуальним петриківським розписом, натуральні прикраси з дерева, екологічно чистий екструдований корм для тварин.

Табір підприємництва, Львів, березень 2024 року

Табір підприємництва, Львів, березень 2024 року

Табір підприємництва відбувся в рамках ініціативи «Бізнес-навички для зростання економіки: навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців», що є частиною програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery».

Головний принцип роботи Табору підприємництва – це навчання через практику. Для цього його учасники створили команди, які генерували та аналізували свої бізнес-ідеї. В цьому молоді допомагали ментори з успішних компаній Львівщини.

«Табір підприємництва» є важливою складовою навчальної програми «Компанія» від Junior Achievement. Основна ціль цього дводенного інтенсиву – допомогти молоді краще пропрацювати власні бізнес-ідеї під наставництвом бізнес-менторів і тренерів та скласти конкретний перелік кроків, за допомогою якого вони зможуть цю бізнес-ідею реалізувати», - розповіла Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine.

Учні взяли участь у воркшопі від Кирила Дядя, президента ЗГО «Центр розвитку кар‘єри «Професіонали», на тему «Дизайн-мислення для створення інновацій», прослухали лекцію Ярини Мірко, спів-засновниці тренінгової агенції «Spektr», «Чому підприємництво – це відповідь на твої мрії?»

Викладачі закладів професійної освіти мали не менш насичену програму. Протягом двох днів вони отримували поради щодо організації діяльності мінікомпаній, практикувалися в обліку та фінансовому плануванні навчального проєкту. Дізнавалися про особливості підготовки до міжнародної сертифікації ESP учасників програмиайомилися з особливостями проведення і підготовки до низки майбутній подій, які є частиною навчального плану програми «Компанія». Зокрема йдеться про регіональні учнівські ярмарки «Junior EXPO», місцеві конкурси учнівських бізнес-проєктів і всеукраїнський національний конкурс «JA Компанія 2024 року».

Тренінг для вчителів під час Табору підприємництва, Львів, березень 2024 року

Тренінг для вчителів під час Табору підприємництва, Львів, березень 2024 року

Всі учасники отримали дипломи про проходження навчального курсу «Табір підприємництва» від JA Ukraine, а переможці і призери – цінні нагороди.

Наступний етап проєкту «Бізнес-навички для зростання економіки» передбачає реєстрацію навчальних мінікомпаній, участь в учнівських ярмарках.

 

Ініціатива «Бізнес-навички для зростання економіки: навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців» впроваджується Junior Achievement Ukraine в рамках програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery», яка реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

Програма «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» спрямована на підтримку навчання та перепідготовку кваліфікованої робочої сили в чотирьох секторах економіки, важливих для процесу відновлення: будівництво, транспорт і логістика, сільське господарство та сфера послуг. Ця мета досягається через зміцнення спроможності надавачів послуг професійної освіти та покращення умов для надання якісних й орієнтованих на ринок праці освітніх послуг, залучення вразливих груп населення і співпрацю з роботодавцями. Бюджет Програми складає 10 мільйонів євро. Програма Skills4Recovery триває з середини 2023 по середину 2026 року та охоплює Львівську, Вінницьку, Чернівецьку, Київську, Полтавську та Дніпропетровську області.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку