Краш-тест проектів місцевого розвитку в Чкаловській ОТГ

На даному етапі громадам важливо розуміти та  навчитися правильно формулювати проекти  місцевого розвитку, що наповнять цільові  програми.Усе більше коштів з місцевого та держаного бюджетів ...

82714028_2692349610800560_7362958896203300864_n
Краш-тест проектів місцевого розвитку в Чкаловській ОТГ

На даному етапі громадам важливо розуміти та  навчитися правильно формулювати проекти  місцевого розвитку, що наповнять цільові  програми.

Усе більше коштів з місцевого та держаного бюджетів розподіляються на основі численних конкурсів проектів чи грантових програм.

Зараз активна громадськість відіграє вкрай важливу роль у житті ОТГ, адже з їхньою допомогою об’єднані громади  тепер можуть правильно ідентифікувати проблеми та визначати інноваційні методи та підходи до їх розв’язання, або  шляхом залучення додаткових коштів, успішно вирішувати низку питань соціально-економічного значення, на які раніше не вистачало коштів місцевого бюджету.

22 січня 2020 року команда ГО «НОВА Енергія» провела  два  заходи поспіль у Чкаловській ОТГ, присвячених «Краш-тесту» проектних заявок підготовлених місцевими жителями.

На изображении может находиться: 9 человек, люди сидят и в помещении

Метою заходу було  доопрацювання та практичне навчання жителів громади написанню заявок на залучення зовнішнього фінансування з використанням рентних платежів, сплаченими компаніями за видобуті вуглеводні у якості спів фінансування.

Практика із залучення додаткових коштів, шляхом написання проектів не є новиною закордоном.  У багатьох країнах Європи одним із основних завдань органів місцевого самоврядування є організація пошуку позабюджетних джерел фінансування та залучення їх для вирішення питань місцевого значення.

Від правильності написання проектної заяви залежить подальша реалізація задуманого, тому громадськість дуже серйозно ставиться та намагається якісно оформлювати свої проекти, але через брак досвіду з підготовки проектних заявок, часто допускають тривіальні помилки.

Тому експерти  ГО «НОВА Енергія», маючи багатий досвід у написанні проектів зібрали  на базі двох сіл Коробочкине та Іванівка, Чкаловської ОТГ  на «Краш-тест» місцевих активістів  та лідерів змін.

Під час заходу  Віталій Филенко, голова ради ГО «НОВА Енергія» та Андрій Шиян, експерт з правових питань разом з громадськістю робили детальний розбір уже написаних проектів, оцінювали подальший розвиток та креативність проекту, шукали їхні сильні та слабкі сторони, виявляли помилки, давали поради на рахунок того, що можна додати до проектної заяви, задля того, щоб проект був гідно оцінений на конкурсі.

У заходах взяли участь більше п’ятдесяти учасників, що є дуже гарним показником для периферійних населених пунктів ОТГ та підтверджує важливість та актуальність роботи ХАБу громадянської активності ГО «НОВА Енергія»

Захід організовано в рамках ініціативи ГО «НОВА Енергія» та Асоціації Енерготранспарентність «UAEITI для ефективного управління на місцевому рівні», що реалізується за підтримки уряду Німеччини в рамках проекту «Підтримка впровадження глобальної Ініціативи прозорості видобувних галузей у Вірменії, Грузії, Україні», впроваджений GIZ.

Основним завданням ініціативи є підтримка видобувних громад, забезпечення ефективного використання рентних коштів на місцях та активізація громадськості задля майбутньої реалізації власних ідей та проектів, спрямованих на розвиток місцевості.

Контакти:

Контактна особа: Віталій Филенко,

Тел.: +380950084991

e-mail:

[email protected]

Сайт ГО «НОВА Енергія»

Сторінка ГО «НОВА Енергія» у Facebook

new. logo


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні